Obálka audioknihy Časy sou zlý pane Šlajs

Interpret: Pierre Asier
Vydavatel: Pierre Asier
Vydáno: 2024

Židovský učitel Hyrš se po nezdaru ve světě vrací do rodné Prahy a na radu obchodníka Šlajse si otevře krámek se vším možným. Obchody mu ale nejdou a nepomáhají ani barvité Šlajsovy rady a tak zkusí štěstí jako šádchen (dohazovač), ale to je ještě horší. Z maléru ho opět tahá přítel Šlajs. Když se oba dostanou do sporu o Šlajsovu zázračnou rybu nad kasou, vydají se vlakem do Splitu a pak vyplují na širé moře ulovit žraloka. Nevelký příběh o obchodě, o zlých časech, o mišpoche o víře a synagoze o rybolovu a vůbec o životě.

Čtená dramatizace příběhu formou dialogu. V epizodách jsou použity původní, ale i tradiční židovské anekdoty.

Audiokniha Časy sou zlý pane Šlajs, autor Pierre Asier, čte Pierre Asier a Matěj Ocelík, klavírní doprovod Pierre Asier.