Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Ferda cvičí mraveniště

Ferda cvičí mraveniště

Ondřej Sekora

Délka: 3 h 9 min
Interpret: Jiří Lábus
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023
Typ souboru: MP3
Velikost: 178 MB

Chabou kondici mravenců je třeba posílit. Čeká je velká bitva svalů, vtipu a hbitosti.

Mravenec s puntíčkovanou červenou pentlí kolem krku si ví vždycky rady! I tehdy, když se mu zdá, že jeho druzi v mraveništi nejsou dostatečně fyzicky silní. Tak rád by, aby jim šla všechna práce od ruky a navíc aby všude vyhráli a nikdo je neporazil. A kdo se nepřichomýtne? Brouk Pytlík. „Cvičit, povídám, cvičit! Já to viděl v biografu...“

Začátky nebyly lehké. Mudrlant chtěl nad běháním zvítězit přemýšlením, Napucánek si hodil kámen rovnou nad hlavu, a kdyby neutekl, bylo by po něm. Ani královna mraveniště nebyla z Ferdova snažení nadšená. Postupně se ale všechny starty, skoky, vrhy, hody, ba i štafety začaly dařit tak, že chlapíci z Ferdova mraveniště porazili sportsmeny ze sousedství. Svůj podíl měl ten, který vyrůstal v biografu a všechno tam viděl – Brouk Pytlík. Ale největší zásluhy si připsal přece jen Ferda.

ONDŘEJ SEKORA
Spisovatel, kreslíř, grafik, ilustrátor, karikaturista, entomolog, autor mnoha úspěšných knížek pro děti. Zakladatel prvních českých ragbyových klubů, sportovní trenér, rozhodčí, popularizátor sportu a přírody. V roce 1921 se stal redaktorem brněnských Lidových novin, dva roky strávil na studijním pobytu ve Francii, kde poznal ragby. Napsal a nakreslil jeho první česká pravidla. Poté se dostal do pražské redakce Lidových novin. Za války byl internován v pracovních táborech v Polsku a Německu, protože jeho žena byla židovka. Po válce působil jako redaktor deníku Práce a časopisu Dikobraz. V roce 1949 přešel do Státního nakladatelství dětské knihy a od roku 1952 pracoval na volné noze jako spisovatel a ilustrátor.

JIŘÍ LÁBUS
Český herec, celoživotní člen Divadla Ypsilon. Již na počátku své filmové dráhy na sebe upozornil svým komediálním talentem, dodnes nezapomenutelný zůstává jeho čaroděj II. kategorie v televizním seriálu Arabela. V osmdesátých letech proslul jako člen komické dvojice Kaiser-Lábus v televizním pořadu Možná přijde i kouzelník. Jako filmový herec zazářil ve Švankmajerových Spiklencích slasti nebo ve snímcích Zapomenuté světlo či Lotrando a Zubejda. S Oldřichem Kaiserem vytvořil rozhlasovou parodii Tlučhořovi. Jeho doménou je dabing. Bez jeho hlasu si diváci neumějí představit rozhlasová hlášení v seriálu MASH ani Marge Simpsonovou. Jeho hlasem mluví v češtině i britský komik Rowan Atkinson. Jiří Lábus je nositelem Ceny Thálie.

Nahrávka vznikla podle knihy Ondřeje Sekory Ferda cvičí mraveniště vydané nakladatelstvím Euromedia Group v roce 2020. Text and illustrations © 1947 Ondřej Sekora. Čte Jiří Lábus. Režie a zvuk Pavel Štěpánek. Vyrobilo studio Soundguru. Úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. , 2023.

Audiokniha Ferda cvičí mraveniště, autor Ondřej Sekora, čte Jiří Lábus.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma