Obálka audioknihy Ostrov

Vydavatel: Témbr
Vydáno: 2023

TAHLE DOVOLENÁ JE VÁŽNĚ ZA TREST

Manželé Alice a Richard jsou na exotické dovolené. Po dvaceti letech manželství jim to trochu skřípe a k tomu všemu Richard Alici oznámí, že podal žádost o rozvod, protože si našel mladší ženu. Alice je v šoku a chce okamžitě odjet. Richardovi se podaří zajistit místa na zásobovacím letu nákladním letounem, ale bohužel dojde ke katastrofě. Alice s Richardem se probudí sami na opuštěném ostrově v Jižním Pacifiku. Alice je naštvaná, rozdělí pláž napůl a každý se snaží přežít po svém. Postupem času si ale oba uvědomí, že musí začít spolupracovat, jinak nepřežijí. Nejde jim to snadno, po tom, co bylo řečeno, a musí si vyjasnit spoustu věcí, zejména Richard má co vysvětlovat. A to ani jeden z nich netuší, že se k nim blíží další velká katastrofa a je možné, že tuhle dovolenou za trest nepřežijí.

RUDOLF HAVLÍK
Vystudoval Střední průmyslovou školu grafickou v Praze. Po studiu začal cestovat a psát internetový blog, který poté vydal knižně. V roce 2021 vydal román Horkou jehlou, který se věnuje tématu udržitelné módy.
V roce 2014 přišel jeho filmový debut Zejtra napořád, který režíroval a napsal k němu scénář. V hlavních rolích se objevili Pavel Batěk a Vica Kerekes. O čtyři roky později napsal a režíroval romantickou komedii Pohádky pro Emu. Film pojednává o imigračním úředníkovi, který se dozvídá, že má dceru a její matka je v ohrožení života. Aby mu dceru svěřili do péče, musí předstírat, že je ženatý. V hlavních rolích se objevili Ondřej Vetchý a Anna Geislerová. Se spisovatelkou Radkou Třeštíkovou spolupracoval na scénáři svých filmů Po čem muži touží a Bábovky.
Kromě psaní knih, scénářů a režírování filmů se věnuje i grafice a navrhuje filmové plakáty, například k filmu Šarlatán.

JANA PLODKOVÁ
Absolventka činoherního herectví na JAMU původem z Jičína začínala kariéru ještě jako studentka v brněnském divadle Polárka, odkud přešla do nedalekého HaDivadla. Severské rysy i znalost němčiny ji dovolovaly obsazovat do dramat o moderním Německu, např. do role Evy Braunové v Goldflamově travestii Doma u Hitlerů. Od roku 2014 je členkou souboru pražského Divadla Na zábradlí. Za ztvárnění perzekvované divy Hany Vrbatové ve filmu Protektor (2009) získala sošku Českého lva za nejlepší ženský herecký výkon v hlavní roli. Objevila se rovněž ve snímcích Ocas ještěrky, Čtyři slunce, Polski film, Ztraceni v Mnichově, Skleněný pokoj, Teroristka, Bábovky nebo Gump – pes, který naučil lidi žít.

JIŘÍ LANGMAJER
V letech 1981–1987 vystudoval hudebně-dramatický obor na Pražské konzervatoři. Po ukončení studií hrál v různých divadelních souborech, v roce 1992 nastoupil do angažmá v Divadle pod Palmovkou, kde zůstal až do roku 2005 (s výjimkou let 1998–2000, kdy byl v angažmá Divadla na Vinohradech). Od té doby je na volné noze. Hrál také v Národním divadle, Hudebním divadle Karlín a dalších. Je držitelem Ceny Thálie pro umělce do 33 let, v roce 2003 byl nominován na Cenu Alfréda Radoka v kategorii herec roku. Několikrát byl nominován na cenu Českého lva. Je i výborným dabérem a rozhlasovým hercem.

Rudolf Havlík: Ostrov | Čte Jana Plodková a Jiří Langmajer | Režie Alexandra Bauerová | Zvuk, střih a mastering Karolína Škápíková | Hudba Jan Neruda| Natočeno ve studiu S Pro Alfa CZ |Grafiku CD podle původní knižní obálky adaptovala Yvone Baalbaki | Produkce S Pro Alfa CZ | Supervize Kateřina Višinská | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr v únoru 2023

Text © Rudolf Havlík, Filip Oberfalcer, Logline Production s.r.o., 2023 | Vydala Euromedia Group, a. s., v edici Ikar, 2022

Audiokniha Ostrov, autor Rudolf Havlík, čte Jana Plodková a Jiří Langmajer.