Obálka audioknihy Pištáčik

Interpret: Lukáš Latinák
Vydavatel: Fond na podporu umenia, Slovart, Wisteria Books
Vydáno: 2022

Pištáčik je veselý chlapík. Žije v Šaštíne – to je tam, kde si ľudia jeden z druhého radi uťahujú a radi sa na tom smejú. Pištáčik je kamarát s vrabcami, so škorcami, stehlíkmi či s drozdmi, ba aj so zlým vtáčiskom Lojzom. Okrem nich má ešte jedného kamaráta – verného psa Čujka – a veľa známych. So všetkými dobre vychádza, trápi ho len podvaznoha, známy fiškus – ušomraný Marcel. Ten mu kazí všetky plány. No zároveň je s ním veselo. Chce vždy Pištáčika dobehnúť, ešte radšej predbehnúť, v jednej chvíli sa mu dokonca chystá vyfúknuť nevestu, ktorá sa mu zjavila na konci nosa. To hádam nie! No veď počúvajte, či to dobre dopadne!

DUŠAN DUŠEK
Dušan Dušek sa narodil 4. januára 1946 v Gbelciach. Vyštudoval Prírodovedeckú fakultu UK, odbor geológia – chémia. Pracoval v redakciách časopisov Smena, Tip, Kamarát a Slovenské pohľady. V rokoch 1978 až 1992 bol spisovateľom v slobodnom povolaní. Od roku 1993 vyučuje scenáristiku na Filmovej a televízne fakulte VŠMU v Bratislave. Napísal mnoho kníh pre dospelých aj pre deti, filmových scenárov i rozhlasových hier. Jeho veselá knižka Babka na rebríku bola úplne prvá audiokniha v našom vydavateľstve Wisteria Books. Načítal ju František Kovár a dodnes je veľmi obľúbená.

Neskrátenú verziu knihy veselo a s radosťou číta Lukáš Latinák. Detstvo prežil v Heľpe a Hriňovej, vyučil sa za sklára a vyštudoval herectvo na VŠMU v Bratislave. Dlhoročný člen divadla Astorka Korzo´90. Hosťuje aj v SND. Zahral si v niekoľkých českých a slovenských filmoch. Jeho komediálny talent vynikol napr. v seriáli Profesionáli či v Partičke. Má dvoch synov a žije v Bratislave.

autor: © Dušan Dušek 1980, 1997, 2016
interpret: Ⓟ Lukáš Latinák 2022
zvuk © Miroslav Králik 2022
hudba © Nuclearmetal 2022
réžia © Barbora Kardošová 2022
ilustrácie © Ďuro Balogh 2016
grafická úprava © Ryc Trable 2022
Vyrobila WISTERIA BOOKS s.r.o. Bratislava a Vydavateľstvo SLOVART, spol. s r. o. Ⓟ 2022 © 2022
Vydanie audioknihy z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Audiokniha Pištáčik, autor Dušan Dušek, čte Lukáš Latinák.