Obálka audioknihy Veľký reštart

Interpret: Juraj Bednár
Vydavatel: Juraj Bednár
Vydáno: 2020

Ako uvažovať v prostredí neistoty a adaptovať sa na veľké zmeny?

Veľký reštart sveta práve prebieha. Vyznačuje sa veľkou neistotou. Čelíme novej situácii, novým výzvam. Bude finančná kríza? Ak áno, aká veľká? Čo krízu prežije a čo nie? Ako sa zmení náš život? Budeme ešte chodiť pracovať do kancelárií? Čo bude novým „normálom“?

Rovnako ako väčšina ľudí, neviem predvídať budúcnosť. V tejto knihe preto popisujem ako rozmýšľať vtedy, keď akceptujeme, že modely reality môžu byť nesprávne, predpovede nevychádzajú a neistota sa dá krájať.

Táto kniha je o mindsetoch, rozmýšľaní, ktoré je agnostické k modelom, o antifragilite, opcionalite, slobode a robustnosti. Je o tom ako je možné pripraviť svoj život na neočakávané udalosti, zvýšiť svoju adaptabilitu a ťažiť z volatility prostredia.

Pozrieme sa na budúcnosť života, ekonomiky, financií, práce, stretnutí, vzdelávania, ekológie a súkromia očami možného, s neustálou otázkou na pozadí „a čo ak to bude inak?“

Audioknihu Veľký reštart napísal a číta Juraj Bednár.