Obálka audioknihy Závislé vztahy

Interpret: Ilja Kreslík
Vydavatel: Portál, Tympanum
Vydáno: 2020

Sklony k závislým vzorcům chování ve vztazích jsou častější, než by se mohlo zdát. Audiokniha renomovaného psychologa radí, jak si s nimi poradit.

Sklony k závislému chování se v našich vztazích objevují mnohem častěji, než by se mohlo zdát. Nesprávné uchopení blízkých vztahů přitom brání zdravému sebehodnocení a celkové životní spokojenosti. Dlouhodobé závislé vztahy se mohou stát spouštěčem úzkostných stavů, depresí i psychosomatických onemocnění. Renomovaný psychoterapeut Heinz-Peter Röhr na pozadí grimmovské pohádky O husopasce popisuje, jak k nezdravé vztahové závislosti dochází a jaké na sebe bere formy. Na řadě příkladů ze své praxe pak citlivě ukazuje, jak dosáhnout vnitřního osvobození a uzdravení.

HEINZ-PETER RÖHR
Známý německý psycholog a psychoterapeut. Původně vystudoval sociální práci a pedagogiku, již více než 30 let působí na klinice v Bad Fredeburgu, kde se věnuje především problematice léčby závislostí. Je autorem mnoha úspěšných knih, například Narcismus – vnitřní žalář, Hraniční porucha osobnosti, Hysterie – strach z odmítnutí a další. Tympanum vydalo jeho audioknihy Nedostatečný pocit vlastní hodnoty a Cesty z úzkosti a deprese.

ILJA KRESLÍK
Narodil se v Brně, kde vystudoval gymnázium a v roce 1977 absolvoval JAMU. Po studiích zamířil do Divadla v Šumperku a poté v letech 1979–1993 působil v Divadle bratří Mrštíků. Dnes je na volné noze, hostuje v brněnském Národním divadle, spolupracuje s Českým rozhlasem Brno a věnuje se dabingu. Ve volném čase píše, maluje, chodí na houby a rybaří. Pro Tympanum načetl též audioknihu Nedostatečný pocit vlastní hodnoty.

Nahrávka vznikla podle knihy Heinze-Petera Röhra Závislé vztahy. Léčba a uzdravení závislé poruchy osobnosti vydané nakladatelstvím Portál v roce 2016. Copyright © Heinz Peter Röhr, 2003. Z německého originálu Wege aus der Abhängigkeit, vydaného v nakladatelství Patmos Verlag GmbH & Co. KG, přeložil Petr Babka. Translation © Petr Babka, 2011, 2016. Copyright © by Patmos Verlag GmbH & Co. KG, 2003. Čte Ilja Kreslík. Režie, zvuk a mastering Jiří Lukášek. Hudba Jan Šikl. Obálka Vladimír Zindulka. Úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Technický redaktor Jan Koukal. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo nakladatelství Portál ve spolupráci s vydavatelstvím Tympanum v roce 2020. www.portal.cz, www.tympanum.cz

Audiokniha Závislé vztahy obsahuje motivační titul, jehož autorem je známý německý psycholog Heinz-Peter Röhr. Čte Ilja Kreslík.