Obálka audioknihy Koláčky a spiklenci

Vydáno: 2022
Série: Muffin a čaj díl 2

Pokračování LGBT hitu Muffin a čaj

Hurá, prázdniny! Daniel a Kit už se nemůžou dočkat, až spolu stráví léto. Daniel zrovna odmaturoval a s Obrtínským gymnáziem i nepříjemnými spolužáky se může jednou provždy rozloučit. Kit má naopak spoustu učení před sebou. Jeho největší motivací je ale Dani. Pokud se bude dost snažit, může školu dokončit dřív a vyrazit za Danielem na univerzitu. A pak by se třeba… ale jen třeba… mohli jeden k druhému nastěhovat. Jejich plány na kouzelné léto v Krampeřicích však zhatí nečekaný telefonát od Morgensternů. Daniel se musí neprodleně vrátit domů a nastoupit praxi v otcově právnické firmě…

„Jen málo knih ve mně dokázalo vzbudit tolik emocí jako Muffin a čaj. Tahle kniha s přehledem konkuruje LGBT bestsellerům.“
– PENNY AND BOOKS

„Příběh, který moje knihomolské buňky potěšil stejně, jako by muffin a čaj potěšily ty chuťové! Seznámit se s příběhem Daniela a Kita je skvělý zážitek, na který se jen tak nezapomíná!“
– SVĚT PODLE MARILLEE

„Můžeme sáhnout po desítkách překladových LGBT knih pro mládež, ale není nadto mít k dispozici i české. Theo našim čtenářům a čtenářkám ukazuje, že LGBT tematika je běžnou součástí dnešní společnosti. Jen škoda, že jeho knihy nepřišly o něco dřív – v době, kdy jsem sám hledal své pravé já.“
– BOOK’S CALLING

THEO ADDAIR
Theo Addair se narodil na Královských Vinohradech v Praze. Odmala byl jako pytel blech a jedině knížky ho dokázaly udržet v klidu. Dnes pracuje v advokátní kanceláři a krom psaní je jeho zálibou cestování a s ním spojený zájem o cizí jazyky. Se svými krátkými povídkami se umístil v několika literárních soutěžích včetně Ceny Karla Čapka. Jeho debutový román Muffin a čaj s tematikou LGBT zaznamenal u české mládeže nebývalý úspěch. Koláčky a spiklenci jsou jeho pokračováním.

JIŘÍ SUCHÝ Z TÁBORA
Herec, dramatik a scenárista a spoluzakladatel Cabaretu Calembour. Již během studií na DAMU začal hostovat ve Švandově divadle. Později působil v divadlech Moravské divadlo Olomouc, Jihočeské divadlo v Českých Budějovicích a v Činohře Národního divadla. Před kamerou se představil např. ve filmu Anglické jahody a v seriálech Clona, Ordinace v růžové zahradě, Polda a Zrádci.

JIŘÍ KÖHLER
Věnuje se rozhlasové tvorbě, hudbě a především dabingu, v němž exceluje již od dětství. Ztvárnil nespočet rolí ve filmech jako např. Jo Nesbø: Doktor Proctor a prdící prášek, Jurský svět, Fantastická zvířata: Grindelwaldovy zločiny, Já, Simon, Pokémon: Detektiv Pikachu nebo seriálech Taková moderní rodinka, Jak vycvičit draky.

Theo Addair: Koláčky a spiklenci | Čte Jiří Suchý z Tábora, Jiří Köhler | Režie Tomáš Soldán | Zvuk, střih a mastering Rostislav Koňařík | Hudba Jonáš Rosůlek | Natočeno ve studiu Mixing.Today | Grafiku CD podle knižní obálky adaptoval Michal Holík | Produkce Petra Kinclová | Supervize Alena Brožová | Vydala Euromedia Group, a. s. – Témbr, v květnu 2022

Nahrávka vznikla podle knihy
Koláčky a spiklenci © Theo Addair, 2019 | Cover illustration © Daria Golab, 2019 | Vydala Euromedia Group, a. s., v edici YOLI v roce 2019

Audiokniha Koláčky a spiklenci obsahuje pokračování příběhu Muffin a čaj. Autor Theo Addair, čtou Jiří Suchý z Tábora a Jiří Köhler.

Série Muffin a čaj

Obálka audioknihy Muffin a čaj