Obálka audioknihy Tajemství polárního moře

Interpret: Tomáš Šolc
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2022

Pamětníci to potvrdí, mladší snad uvěří - ti, kteří prožívali svá "raná" léta v průběhu 50. a 60. let, poměrně hodně četli. A pokud měli rádi knihy dobrodružné, napínavé, cestopisné, ale také z oblasti žánru literatury sci-fi, rozhodně jim neunikla kniha s názvem 'Trosečníci polárního moře'.

Ale i další knihy podobných námětů, mezi které patřily romány V říši věčného ledu a sněhu, Boj o zeměkouli, Lidé a póly, Mořeplavci a objevitelé, Tajemství polárního moře, Kniha Robinsonů, Na sever od Zambezi, V horách Větrné řeky, Robinsoni vesmíru, Na dvou planetách, Mlha nad Atlantikem. Všechny tyto tituly, a mohli bychom jich tu vyjmenovat ještě mnohem víc, mají jednoho společného jmenovatele: je jím jejich autor František Běhounek.

Audiokniha Tajemství polárního moře, autor František Běhounek, čte Tomáš Šolc, Martin Zahálka, Michal Pešek, Ivan Gübel, Jaroslav Konečný, Václav Neužil, René Přibil.