Obálka audioknihy Mona

Interpret: Lenka Krobotová
Vydavatel: Audiotéka, Host
Vydáno: 2020

Ona je zdravotní sestra, on skoro ještě dítě. Setkávají se na troskách svých životů, na troskách starého světa, na troskách jedné nemocnice, do níž jako všudypřítomné šlahouny plevelných popínavek proniká svět nový. Lepší asi nebude. Ale co když třeba ano?

Anebo… co když je možné zmizet? Uniknout před palbou, která neúnavně kropí rozpálenou zemi kolem, před všemi těmi pravidly, jak se má chovat žena a jak muž, před vzpomínkami, před sebou samým…

Stejně jako v proslaveném románu Jezero (Magnesia Litera — Kniha roku a Cena Evropské unie za literaturu) i v Moně vykresluje Bianca Bellová mistrovským způsobem tíživou a naléhavou atmosféru chvíle, kdy se člověk musí rozhodnout.

BIANCA BELLOVÁ
Česká autorka s bulharskými předky. Po prvotině Sentimentální román vydala knihy Mrtvý muž, Možná si porozumíme, Jezero aj. Vystudovala Vysokou školu ekonomickou v Praze, přispívala do několika časopisů, pracovala v nadnárodních společnostech. V současnosti se živí překládáním a tlumočením z angličtiny. Je vdaná za Angličana, zpěváka Adriana T. Bella, s nímž má tři děti.

LENKA KROBOTOVÁ
Po dokončení studia na pražské DAMU dostala v roce 2000 nastoupila do stálého angažmá v Dejvickém divadle, hostovala také v divadle ABC, Činoherním klubu nebo v Divadle Na Jezerce. Je také významnou filmovou, televizní i rozhlasovou herečkou. Hrála v televizních seriálech seriálech Útěk do Budína, Dobrá čtvrť, Poslední sezona, Hraběnky, Čtvrtá hvězda, Až po uši, či ve filmech Restart, BrainStorm, Karamazovi, T.M.A., Rozkoš, Díra u Hanušovic.

Audiokniha Mona obsahuje román, který napsala Bianca Bellová, autorka mezinárodně oceňovaného titulu Jezero. Čte Lenka Krobotová. Režie Jakub Tabery.