Tenkrát v Hollywoodu

Délka: 14 h 13 min
Interpret: Jaromír Meduna
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022
Typ souboru: MP3
Velikost: 802 MB

HOLLYWOOD 1969. KÉŽ BYSTE TAM BYLI TAKY!

Dlouho očekávaná románová prvotina kultovního režiséra – detailnější, sexy, a krvavější literární variace na stejnojmenný oscarový velkofilm.

Proslulý americký režisér vychází ze svého posledního filmu a ve stejnojmenné knize s ohromujícím elánem rozvíjí jeho témata. Stejně jako na plátně i zde sledujeme herce Ricka Daltona, který s rostoucím zoufalstvím vnímá úpadek své kariéry, a jeho dubléra, šoféra a přítele Cliffa Bootha. Oba se musejí vyrovnat s vlastním stárnutím a proměnou filmové kultury, v níž už jen obtížně hledají své místo. Tarantino je alchymista, který dokázal proměnit filmový brak ve zlato. Do románu se mu podařilo přenést tarantinovský černý humor, smysl pro groteskní situace, provokaci, a překvapivé zvraty. Kniha se hned po vydání stala bestsellerem. Nabízí plnohodnotný literární zážitek z filmové popkultury v divokých šedesátých letech a spoustu historek ze skutečných dějin Hollywoodu.

QUENTIN TARANTINO
Kultovní americký scénárista, producent, herec a režisér. Proslavil se akční černou komedií Pulp Fiction: Historky z podsvětí, která mu přinesla Oscara za nejlepší scénář. Následovaly vysoce ceněné filmy Kill Bill 1 a Kill Bill 2, Hanebný pancharti nebo drama Nespoutaný Django, za který získal dalšího Oscara. Tarantinův poslední film Tenkrát v Hollywoodu byl nominován na pět Zlatých glóbů a deset Oscarů, z nichž dva získal. Ve stejnojmenném románovém debutu režisér rozvíjí příběhy filmových postav a dokazuje, že je i skvělým spisovatelem.

Nahrávka vznikla podle knihy Quentina Tarantina Tenkrát v Hollywoodu, vydané nakladatelstvím Prostor v roce 2021. Text copyright © 2021 Quentin Tarantino. Copyright © 2021 by Visiona Romantica, Inc. All rights reserved. Z anglického originálu Once Upon a Time in Hollywood přeložil Rani Tolimat. Translation © Rani Tolimat, 2021. Čte Jaromír Meduna. Režie Jan Rimon. Zvuk Rostislav Koňařík. Hudba Mario Buzzi. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Cover art © Visiona Romantica, Inc. Cover photographs by Andrew Cooper © L. Driver Productions, Inc. Úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím PROSTOR s. r. o., 2022.

Audiokniha Tenkrát v Hollywoodu – románovou prvotinu Quentina Tarantina čte Jaromír Meduna.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma