Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Česká poezie pro Základní devítileté školy - druhý výběr 2. část

Česká poezie pro Základní devítileté školy - druhý výběr 2. část

Antonín Sova

Délka: 45 min
Interpret: Jiří Šrámek
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2017
Série: Česká poezie pro ZŠ
Typ souboru: MP3
Velikost: 42 MB

Česká poezie pro Základní devítileté školy - druhý výběr 2. část - audiokniha obsahuje další výběr básní českých autorů pro druhý stupeň základních škol. Autoři: Antonín Sova, Petr Bezruč, Karel Toman, Fráňa Šrámek, Stanislav Kostka Neumann, Jiří Wolker, Vítězslav Nezval, Josef Hora, František Halas, Jaroslav Seifert, Konstantin Biebl, František Hrubín, Oldřich Mikulášek, Josef Kainar.

Z komentáře k původnímu LP albu DV 15156 vydanému Supraphonem v roce 1963: Druhý výběr českých básní ve školní řadě Gramofonového klubu prohlubuje a rozšiřuje možnosti prvého výběru z roku 1960: probouzet poslechem uměleckého přednesu zájem mladých lidí o poezii. Výběr je určen především 6.-9. ročníků základní devítileté školy...

Základním požadavkem úspěšné práce s gramofonovými snímky uměleckého přednesu je vytvoření příznivé psychické, citové i mentální atmosféry pro pozorný poslech básní... Z praxe je známo, že se poslechem uměleckého přednesu dovrší estetický prožitek, když se už děti s básní seznámily např. její četbou a výkladem, nebo se poslech stane východiskem práce s textem a východiskem výkladu, který je žádoucí přípravou k tomu, aby děti báseň pochopily a aktivně esteticky si ji osvojily. takový výklad vyžaduje zpravidla návrat k četbě textu a k poslechu...poslech umělecké recitace působí příznivě na kulturu výrazného čtení a přednesu básní. Rozhovor s mladými posluchači o vyslechnutém přednesu básně v nich rozvíjí uvědomělý přístup k umělecké tvorbě a tříbí umělecký vkus. Spolu s četbou básní a s jejich recitací se stává poslech uměleckého přednesu účinným prostředkem, kterým se získává mládež pro poezii, a tím i esteticky výchovným činitelem, který se podílí na rozvoji harmonického člověka. (Dr. Svatopluk Cenek)

více

Série Česká poezie pro ZŠ

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma