Obálka audioknihy Báječný krámek s čokoládou

Báječný krámek s čokoládou

Jenny Colganová

Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Anna přijíždí do Francie pracovat do obchůdku s čokoládou. Díky nepředvídatelnému sledu okolností v sobě záhy objevuje schopnosti, o kterých neměla ani tušení...

Anna pracuje v továrně na čokoládu na severu Anglie. Po úrazu přijde o práci a setkává se v nemocnici se svou bývalou učitelkou francouzštiny Claire. Ta ji přesvědčí, aby se vydala zkusit štěstí do Paříže a zprostředkuje Anně práci pomocnice v obchůdku proslaveného výrobce čokolády Thierryho Girarda, Claiřiny první lásky. Anna se zprvu cítí v bohémském velkoměstském prostředí cukrářů a umělců nesvá, díky nepředvídatelnému sledu okolností v sobě však záhy objevuje schopnosti, o kterých neměla ani tušení.

Osudy lidí, kteří byli součástí Claiřina života, když byla v sedmdesátých letech v Paříži jako au-pair, se proplétají s těmi Anninými. Historii sice není možné opakovat, ale nikdy není pozdě pokusit se ji napravit.

JENNY COLGANOVÁ
Narodila se v Prestwicku ve Skotsku. Po vystudování Edinburské univerzity pracovala šest let ve zdravotních službách, přivydělávala si jako kreslířka komiksových příběhů a vystupováním jako sólová komička. V roce 2001 napsala svou první knihu Amanda se vdává a od té doby se věnuje psaní humorných romantických románů, které oslovují zejména současné mladé moderní ženy. V roce 2013 vyhrála svou knihou Rosiin sladký krámek snů (Argo, 2015) cenu za nejlepší romantický román roku udílenou Asociací autorů romantických románů. Věnuje se také tvorbě sci-fi a je autorkou jedné řady oblíbeného seriálu Dr. Who. Spolu s manželem a třemi dětmi žije převážně ve Francii a často navštěvuje Londýn.

JANA ŠTVRTECKÁ
Od roku 1994 je členkou činohry Národního divadla v Brně, kde ztvárnila řadu výrazných rolí (Poprask na laguně, Zločin a trest, Pohádka máje, Treperendy, Sen noci svatojánské, Krvavá svatba a další). Působí také jako pedagožka na Divadelní fakultě JAMU, kde vyučuje techniku jevištní mluvy a umělecký přednes. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, dvakrát byla nominována na cenu v anketě Neviditelný herec. V roce 2016 obdržela dabingovou cenu Františka Filipovského za roli Vandy ve filmu Venuše v kožichu. S Tympanem spolupracovala na audioknihách Schody do nebe, Čeho před smrtí nejvíce litujeme a Už teď jsi mrtvá.

Nahrávka vznikla podle knihy Jenny Colganové Báječný krámek s čokoládou vydané nakladatelstvím Argo v roce 2014. Copyright © Jenny Colgan 2013. Z anglického originálu The Loveliest Chocolate Shop in Paris vydaného nakladatelstvím Sphere přeložila Zora Šíchová. Translation © Zora Šíchová, 2014. Čte Jana Štvrtecká. Hudba Mario Buzii. Režie, střih a mastering Jiří Lukášek. Design obálky © Gabriela Sigaud. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Technický redaktor Jan Koukal. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., v roce 2020.

Audiokniha Báječný krámek s čokoládou obsahuje román, který napsala Jenny Colganová a čte Jana Štvrtecká.