Portrét básníka Vítězslava Nezvala

Koupit za 69 Kč Cena včetně DPH

Délka: 47 min
Interpret: Otakar Brousek st.
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 44 MB

Portrét básníka Vítězslava Nezvala - audiokniha obsahuje vybrané ukázky z bohatého Nezvalova díla. Autor Vítězslav Nezval. Čtou Otakar Brousek, Jiří Adamíra, Martin Růžek a Milan Friedl.

Původní LP album 1118 1213 Portrét básníka Vítězslava Nezvala vydal Supraphon v roce 1972 - nyni titul vychází poprvé digitálně:

"(autor) je si rovněž vědom, že způsob, jímž splnil a splňuje svoji úlohu, není jeho výhradní osobní zásluhou, že sebepříznivější založení pro takový úkol, nazývané obecně nadáním, či aspoň disposibilitou, by neznamenalo samo o sobě nic, kdyby nebylo bývalo postaveno do tak a tak determinovaných vnějších podmínek, například do doby těsně po válce, v tomto a nejiném národě, do společnosti lidí tak a tak myslících, ve styk s jistými a nejinými ideami, uměleckými směry, životními a rodinnými podmínkami, ženami, přáteli, náhodami, současníky, předchůdci i následovníky, jedním slovem je si vědom, že postaven do průsečíku jiných vlivů, byl by svým založením jinou, snad výmluvnější, snad zcela němou bytostí." Vítězslav Nezval

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma