Obálka audioknihy Měli jsme štěstí

Interpret: Jan Šťastný
Vydavatel: Voxi
Vydáno: 2022

Když bylo Georgie Hunterové patnáct let, dozvěděla se, že její předkové patří k těm, kdo přežili holocaust. Román Měli jsme štěstí vznikl na základě její snahy odhalit šokující rodinnou historii.

Píše se rok 1939 a členové rodiny Kurcových se snaží vést normální život. Stíny války však zahalují i jejich město, a tak jsou nuceni rozprchnout se do různých koutů světa. Dramatický útěk ze země, pracovní lágry i každodenní skrývání židovské identity – to vše Kurcovy čeká. I v beznadějných situacích však existuje něco silnějšího než nacistický teror: nezdolná vůle přežít a znovu se setkat s milovanou rodinou, až všechny tyto hrůzy skončí.

Audiokniha Měli jsme štěstí, autorka Georgia Hunterová, čte Jan Šťastný, Lucie Juřičková a Kristýna Skružná.