Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Dracula

Dracula

Bram Stoker

Délka: 18 h 59 min
Interpret: Pavel Soukup
Vydavatel: Audiotéka, Bookmedia
Vydáno: 2018
Typ souboru: MP3
Velikost: 1.07 GB

Klasický horor od Brama Stokera se zařazuje do kategorie gotického románu a literárního vampirismu. Dílo je strukturováno jako přehled zápisků a dopisů jednotlivých postav. Hlavním hrdinou je právník Jonathan Harker, který odcestuje do Transylvánie na hrad hraběte Drákuly. Po několika dnech strávených v jeho domě mu dochází, že se domů nedostane vůbec jednoduše. Postupně odhaluje jeho krvavé tajemství. On i jeho milovaná snoubenka se stávají obětí strašného upíra.

Jako audiokniha vychází román v revidovaném překladu Tomáše Korbaře.

Abraham (Bram) Stoker
Kniha Dracula je tím, co tohoto irského spisovatele skutečně proslavilo. Mimo spisovatelství se však Stoker věnoval i divadlu, živil se jako literární kritik a novinář. Přátelil se s Henrym Irvingem, kterému dělalsvého druhui asistenta. Oženil se a vychoval syna s Florencií Balcombeovou – tehdejší přítelkyni Oscara Wilda. (Spekuluje se, že právě kvůli tomuhle sňatku opustil Oscar Wilde Irsko.)

V mládí trpěl neznámou chorobou, která jej upoutala na lůžko. Dle jeho slov mu jeho matka vyprávěla příběhy, lidové legendy a mýty. Odtud možná plynula i myšlenka smrti a vzkříšení v jeho nejslavnějším díle.

Pavel Soukup
Český herec a dabér. Původně vystudoval Fakultu žurnalistiky na Karlově univerzitě. Poté se pustil do studia na DAMU. Po škole působil hlavně v oblastních divadlech, později se ale vrátil do Prahy, kde začal účinkovat v Divadle ABC. Zahrál si také v televizi. Pavel Soukup dabuje například herce Robina Williame, Gérarda Depardieu, Harrisona Forda nebo Bruce Willise.

Dracula - audiokniha obsahuje tu nejklasičtější klasiku hororového žánru, slavný román o hraběti Draculovi, jehož autorem je Bram Stoker. Čte Pavel Soukup.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma