Obálka audioknihy Jeřabinový dům

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2023

MATEŘSTVÍ VE VŠECH PODOBÁCH

Román o mateřství, životní prázdnotě i naplnění. O kořenech, které nelze lehce vytrhat, i o tom, že je lze zapustit i v místech, kde bychom to nejméně čekali.

Co je v životě nejdůležitější? Partnerství, mateřství, naše kořeny, které nemůžeme vyrvat, vazby, které nelze zpřetrhat? Lucie, mladá žena, které se drolí dosavadní život pod rukama, se vrací do rodných míst na pomezí Jeseníků a Rychlebských hor. Útočiště hledá ve starém domě obklopeném vzácnými jeřáby, kde žije její teta, člověk jí nejbližší. Přítomnost Lucie naruší křehkou rovnováhu života místních obyvatel, kteří pod vlivem jejího návratu začali přehodnocovat své dosavadní životy…

MARIE HAJDOVÁ
Pochází z Jeseníku, kde v současnosti opět žije. Studovala knihovnictví v Brně a v Praze, poté pracovala jako redaktorka na volné noze i v různých nakladatelstvích. Kromě redakční práce se věnuje dalším činnostem: můžete ji potkat například za barem v kavárně anebo na literárních čteních, která spolupořádá. Když se vrátila do rodného Jeseníku, slíbila si, že napíše knihu. Jeřabinový dům je jejím debutem.

KLÁRA OLTOVÁ
Česká herečka, pochází z Pardubic. Odmalička se věnovala lyžování a baletu, studium na taneční konzervatoři jí v deseti letech znemožnila zlomená noha. Po gymnáziu vystudovala herectví na brněnské JAMU. Na studium ráda vzpomíná i kvůli osobnosti ročníkového pedagoga Josefa Karlíka. Její první kroky po absolutoriu vedly do pražského Divadla v Dlouhé, kde dodnes září v komediálních i dramatických rolích. Je obsazovanou divadelní, televizní i filmovou herečkou. Objevuje se v seriálech (Vraždy v kruhu, Ordinace v růžové zahradě, Policie Modrava, Ochránce), bohatá je i její filmografie (Kytice, Román pro ženy¸ Betlémské světlo). Relaxuje meditacemi.

Nahrávka vznikla podle knihy Marie Hajdové Jeřabinový dům, vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2022. Copyright © Marie Hajdová, 2022. Čte Klára Oltová. Režie, zvuk Vratislav Hubička. Technická redakce Martin Novotný. Vyrobilo studio Soundguru. Design a úprava obalu pro CD Kristýna Pokojová. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Paseka, 2023.