Obálka audioknihy Psychologie budoucnosti

Interpret: Tomáš Voženílek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

Výjimečně poutavá odborná kniha líčí objevné poznatky o výzkumu vědomí, zážitkových metodách zkoumání vlastního nitra, léčbě a transformaci osobnosti.

Ucelené a přehledné shrnutí znalostí z více než padesáti let praxe světoznámého psychiatra Stanislava Grofa, jednoho ze zakladatelů transpersonální psychologie. Počínaje jeho výzkumy užívání LSD v psychoterapii, přes jeho klinickou práci s umírajícími, holotropní dýchání, až po kosmologický přesah výzkumu vědomí. Kniha potvrzuje Grofův neocenitelný přínos pro mo-derní psychiatrii a psychologii, zejména v jeho intenzivním a systematickém zkoumání zážitků ve změněných stavech vědomí a pojetí holotropního dýchání. Zároveň významně přispívá do debaty o místě člověka v kosmu. Jako jedinou šanci do budoucna vnímá Grof vnitřní trans-formaci lidstva a jeho pozvednutí na vyšší úroveň vědomí. Kniha se dočkala několika vydání a byla přeložena do více než dvaceti světových jazyků.

STANISLAV GROF
americký psychiatr českého původu a jeden ze zakladatelů transpersonální psychologie. Je zakladatelem metody holotropního dýchání při léčení a zavedl termín psychospirituální krize. Od 50. let 20. století v rámci psychiatrické praxe v Československu zkoumal účinky LSD na lidskou psychiku a ve výzkumu pokračoval i po emigraci do USA v 60. letech. Působil na řadě amerických univerzit, přednáší a vede semináře po celém světě. Grof je autorem mnoha od-borných článků a knih, přeložených do desítek světových jazyků. V roce 2007 obdržel Cenu Vize 97 manželů Václava a Dagmar Havlových.

Nahrávka vznikla podle knihy Stanislava Grofa Psychologie budoucnosti: poznatky a poučení z moderního výzkumu vědomí, vydané nakladatelstvím Argo v roce 2007. Text Copyright © Stanislav Grof, 2000, 2004. Z anglického originálu Psychology of the Future: Lessons from Modern Consciousness Research vydaného nakladatelstvím State University of New York Press v roce 2000 přeložil Jaroslav Gorčák. Translation © 2002, 2007 Jaroslav Gorčák. Čte Tomáš Voženílek. Režie, zvuk Nikolaj Ivaskiv. Hudba Soundguru. Vyrobilo studio Soundguru. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2022.

Audiokniha Psychologie budoucnosti – poznatky a poučení z moderního výzkumu vědomí. Autor Stanislav Grof, čte Tomáš Voženílek.