Obálka audioknihy Ostrov

Interpret: Taťjana Medvecká
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2022

Každý vypravěč je zároveň hrdinou vlastního příběhu…

Kupec Izar se na Ostrově po letech opět shledá s kněžnou Núrit, tentokrát se však namísto milostných hrátek opájejí kouzlem starých příběhů. Co všechno charismatický obchodník za dobu jejich odloučení prožil? Jak si svůdná kráska mezitím vedla v roli panovnice? A za jakých okolností se vlastně jejich cesty kdysi rozešly? Odpovědi by snad mohl nabídnout Izarův cestovní deník, který si co do poutavosti nezadá s exotickým dobrodružným románem a na jehož stránkách se mísí křesťanská tradice s orientální smyslností.

Podobné otázky ovšem zaručeně netrápí třetího nehrdinského hrdinu tohoto příběhu, syna místního hovnaře, který spolu s vysmívaným řemeslem zdědil též samotu a bídu, a přesto statečně bojuje se svým osudem i s předsudky ostatních obyvatel Ostrova.

Oceňovaná autorka se v tomto díle představuje jako ctitelka barvitých příběhů z dávných časů.

„Ostrov je román velmi odvážný, čtivý a neobyčejně citlivý. Biance Bellové se opět podařilo napsat výtečnou knihu.“
– Ladislav Nagy, Salon Práva

Audiokniha Ostrov, autor Bianca Bellová, čte Taťjana Medvecká a Jan Vlasák