Obálka audioknihy České pohádky Karla Jaromíra Erbena

Interpret: Karel Höger
Vydavatel: Supraphon
Vydáno: 2013

Karel Jaromír Erben, jeden z našich předních pohádkářů a také sběratelů lidové slovesnosti, zaznamenával pohádkové příběhy, které si vyprávěli lidé na venkově.
Vyprávěli mu je pastýři, ženy na polích, požádal i své přátele, aby mu pomáhali sbírat lidové příběhy, pohádky a písně ze všech krajů celé země.
Chtěl ukázat a hlavně zachovat krásný obraz života českého lidu, jeho krásný jazyk, který poskytují právě lidová vyprávění a písničky.
Jedna z prvních pohádek, kterou vyprávějí rodiče svým dětem, je pohádka O kohoutkovi a slepičce. Zde ji mohou naši malí i velcí posluchači naslouchat v podání Karla Högera.
Výběr dále pokračuje dramatizací pohádky O žabce královně, ve které účinkují Viola Zinková, Vladimír Švec, Emil Kadeřávek, Dagmar Sedláčková a další.
Poslední pohádku Jabloňová panna vypráví Julie Charvátová.

Obsah:
1. O kohoutkovi a slepičce
2. O žabce královně
3. Jabloňová panna

České pohádky Karla Jaromíra Erbena - audiokniha obsahuje lidové pohádky, které sesbíral Karel Jaromír Erben. Účinkují Karel Höger, Viola Zinková, Vladimír Švec, Emil Kadeřávek, Dagmar Sedláčková a další.