Obálka audioknihy Probudím se na Šibuji

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019

AUDIOKNIHA ROKU 2019 v kategorii NEJLEPŠÍ INTERPRETKA

Když se sedmnáctiletá Jana dostane do vysněného Tokia, nejraději by tu zůstala navždy. Záhy se však přesvědčí o tom, jak nedozírné následky může takové přání mít. Ve stavu podivné poloexistence zůstane uvězněná v hranicích magického kruhu rušné čtvrti Šibuja. Zatímco mladší podoba Jany bloudí metropolí, zažívá podivuhodné situace a hledá cestu domů, její čtyřiadvacetileté já v Praze studuje japanologii, usiluje o stipendium do Japonska a společně se starším spolužákem si láme hlavu nad překladem melancholické povídky z období Taišó. Osud jejího autora, donedávna zapomenutého spisovatele Kawašity, bude mít na vývoj událostí větší vliv, než by kdy obě Jany čekaly…

ANNA CIMA
Narodila se v Praze, vystudovala obor japonská studia na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. V současnosti žije v Japonsku, kde se zabývá studiem poválečné japonské literatury. Kromě psaní se věnuje kresbě a hudbě. Román Probudím se na Šibuji je její prvotina, za kterou získala Cenu Jiřího Ortena, Cenu Česká kniha a ocenění Magnesia Litera jako Objev roku.

ANNA KAMENÍKOVÁ
Česká herečka dostala svou první šanci ve filmu režiséra Jana Hřebejka Nevinnost a za svůj debut byla nominována na Českého lva i Cenu české filmové kritiky. Následovaly další filmové role (Cesta do lesa, Pohádkář, Padesátka, Úhoři mají nabito nebo v připravovaných snímcích Zatím dobrý či Božena). Její tvář je také dobře známá divákům televizních a online seriálů (Labyrint, Četníci z Luhačovic, Semestr, Dáma a král). S vydavatelstvím Tympanum spolupracovala také na audioknize Dívka, která si říkala Tuesday (2017).

Nahrávka vznikla podle knihy Anny Cimy Probudím se na Šibuji vydané nakladatelstvím Paseka v roce 2018. Copyright © Anna Cima, 2018. Illustrations © Anna a Igor Cimovi, 2018. Kaligrafie Seikó Inoue. Čte Anna Kameníková. Hudba Mario Buzzi. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk, střih a mastering Jiří Pochvalovský. Design obálky © Vojtěch Sedláček. Fotografie autorky © Petr Holý. Fotografie interpretky Benedikt Renč. Technický redaktor Jan Koukal. Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2019.

Audiokniha Probudím se na Šibuji – český román o japonském snu. Autorka Anna Cima, čte Anna Kameníková.