Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Dobrý ročník

Dobrý ročník

Peter Mayle

Délka: 9 h 27 min
Interpret: Jiří Schwarz
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 533 MB

ŽIVOT I VÍNO JE TŘEBA SI UMĚT VYCHUTNAT.

Literární předloha oblíbeného filmu DOBRÝ ROČNÍK vypráví příběh mladého londýnského finančníka, který dostane šanci začít nový život na vinici v Provence.

Max Skinner je jedním z mladých dravých finančníků londýnského City. Pak ale během jednoho dne přijde o lukrativní práci a zároveň zjistí, že po svém strýci zdědil venkovský dům a vinohrad v jižní Francii, kde jako malý kluk často trávil prázdniny. Že by to byla šance začít nový život? Návrat do městečka Saint-Pons se ale nečekaně zkomplikuje. Víno ze sklizně strýčka Henryho je kyselý patok, přesto o něj však pěstitel Roussel náramně stojí, a na scéně se objeví i mladá Američanka Christie, která má na pozůstalost údajně také nárok. Jaké tajemství skrývá zapomenutá vinice v kamenitém svahu? A kterak se sblížit s majitelkou restaurace na náměstí, krásnou a jiskrnou Fanny, kterou Max pořád nedokáže pustit z hlavy?

PETER MAYLE
Jeden z nejznámějších současných anglických spisovatelů žil dlouho v USA, kde pracoval v reklamní agentuře, poté se stal novinářem, publicistou a spisovatelem na plný úvazek. Koncem 80. let 20. století se přestěhoval do Francie s odhodláním napsat román. Výsledkem byla próza Rok v Provenci, která mu přinesla mezinárodní úspěch a získala řadu ocenění. Postupně následovaly další úspěšné romány, které byly přeloženy do více než dvaceti jazyků (např. Navždy Provence, Hotel Pastis, Psí život, Znovu Provence, Podfuk jako víno, Dobrý ročník, Francouzské hodokvasy, Tajnosti francouzského pekaře a Podfuk na Korsice). Kniha Rok v Provenci se stala předlohou pro televizní seriál, román Dobrý ročník zfilmoval roku 2006 režisér Ridley Scott. Od roku 2002 byl nositelem řádu Rytíř Čestné legie, jehož udělením francouzská vláda ocenila jeho přínos pro kulturu a Francii.

JIŘÍ SCHWARZ
Český herec a dabér vystudoval Státní konzervatoř v Praze, po jejím ukončení působil v letech 1980–1982 ve Státním divadle v Ostravě, kde hrál mimo jiné v inscenacích Jana Kačera. Mezi lety 1982 a 1991 hrál v pražském Realistickém divadle Zdeňka Nejedlého. Od začátku 90. let vystupuje v divadle spíše příležitostně, hostuje např. v Městských divadlech pražských nebo na Letních shakespearovských slavnostech. Televizní a filmoví diváci jej znají z mnoha televizních filmů, pohádek a seriálů (např. Četnické humoresky nebo Kriminálka Anděl). Na filmovém plátně byla jeho nejznámější rolí postava Karla Hynka Máchy ve filmu Mág filmu Františka Vláčila (1987). Od konce 80. let se pravidelně věnuje dabingu, jeho hlasem mluví mimo jiné i Russel Crowe ve filmu Dobrý ročník.

Nahrávka vznikla podle knihy Petera Maylea Dobrý ročník vydané nakladatelstvím Argo v roce 2019. Copyright (c) 2004 by Escargot Productions Ltd. Recorded by arrangement with Alfred A.Knopf, an imprint of The Knopf Doubleday Group, a division od Penguin Random House LLC. Z anglického originálu A Good Year, vydaného nakladatelstvím Alfred A. Knopf v New Yorku roku 2004, přeložil Paul Millar. Čte Jiří Swarz. Hudba Jan Šikl. Režie, střih a mastering Pavel Musil. Technický redaktor Vojtěch Machálek. Odpovědná redaktorka Šárka Jančíková. Vydalo Tympanum, s. r. o., Bolzanova 1615/1, 110 00 Praha 1, v roce 2020.

Audiokniha Dobrý ročník obsahuje román, který se stal literární předlohou stejnojmenného filmu. Autor Peter Mayle, čte Jiří Schwarz.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma