Obálka audioknihy Posvátná prostitutka

Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2020

Posvátná prostitutka v sobě snoubí duchovní vlastnosti bohyně i hluboké prožívaní fyzické lásky. Cesta k ní je cestou k hlubšímu naplnění ve vztazích

Posvátná prostitutka ztělesňuje jak sexuální, tak duchovní stránku ženy. Je symbolem fyzické rozkoše a duchovní extáze, zároveň však zůstává panenská. Její panenství nemá nic společného s fyzickým stavem – je vyjádřením jejího vnitřního postoje. Nespokojuje se s rolí pouhého odrazu muže, ať už jde o otce, bratra, milence, manžela nebo syna. Je vnitřně sjednocená sama se sebou, dělá to, co dělá, nikoli z touhy, aby se líbila, získala nad druhými moc nebo si vydobyla lásku. Dělá to proto, že je to pravdivé.

Posvátná prostitutka je archetypem lidské ženy, která v sobě snoubí spirituální vlastnosti bohyně i hluboké prožívaní fyzické lásky. Cesta k ní pomáhá rozpoznat a respektovat božské vlastnosti projevující se v každém člověku a zároveň přináší naplnění, které ve vztazích mezi mužem a ženou stále tak zoufale chybí.

NANCY QUALLS-CORBETTOVÁ
Autorka je jungiánská analytička se stálou praxí v Birminghamu ve státě Alabama. Je absolventkou Institutu C. G. Junga v Curychu. Ve svých pracích a přednáškách se zabývá především ženskou psychologií a spiritualitou. Jejím velkým zájmem je také mytologie a cestování. Tyto dvě lásky se jí daří spojit při častých cestách do Řecka, Egypta, Itálie a Francie, kde přednáší o aspektech ženství a jejich návaznosti na starověké mýty

JANA ŠTVRTECKÁ
Od roku 1994 je členkou činohry Národního divadla v Brně, kde ztvárnila řadu výrazných rolí. Působí také jako pedagožka na Divadelní fakultě JAMU, kde vyučuje techniku jevištní mluvy a umělecký přednes. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, dvakrát byla nominována na cenu v anketě Neviditelný herec. V roce 2016 obdržela dabingovou cenu Františka Filipovského za roli Vandy ve filmu Venuše v kožichu.

Nahrávka vznikla podle knihy Nancy Qualls-Corbettové Posvátná prostitutka vydané nakladatelstvím ALPHA BOOK v roce 2019. Copyright © Inner City Books, 1988. Z anglického originálu The Sacred Prostitute, vydaného nakladatelstvím Inner City Books v roce 1988, přeložil Štěpán Kaňa. Translation © Štěpán Kaňa, 2004. Čte Jana Štvrtecká. Režie, střih a mastering Pavel Štěpánek. . Hudba Jan Šikl. Design obálky © Diana Delevová. Grafická úprava obalu pro CD Matěj Čadil. Technický redaktor Jan Němec. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2020. www.tympanum.cz

Audiokniha Posvátná prostitutka s podtitulem Věčný aspekt ženství. Autorka Nancy Qualls-Corbettová, čte Jana Štvrtecká.