Obálka audioknihy Barí, syn Kazanův

Vydáno: 2023
Série: Vlčák Kazan

VLASTNÍ KOŘENY NEZAPŘEŠ

Román amerického spisovatele Jamese Olivera Curwooda o Barím, po-tomku slavného zvířecího hrdiny Kazana a jeho družky Šedky, nás opět zavede do nádherné americké divočiny.

Jeho otcem je Kazan, ze čtvrtiny vlk, ze tří čtvrtin severský vlčák. Jeho mat-kou je Šedka, vlčice, se kterou se dal Kazan dohromady, když utekl od lidí a připojil se k vlčí smečce. Napůl vlk, napůl pes, Barí se už jako štěně zatoulá v divočině. Popere se se sovou, zachrání bobra. Loví si jídlo a hledá cestu domů. Jednoho dne potká lidi. Dojde totiž na území, kde klade pasti lovec Pierrot, a jeho dcera Nepísi ho jako škodnou postřelí. Barí uteče, ale na lidi nezanevře. Ozve se v něm něco z otcových psích genů a když se znovu potká s Nepísi, kterou v tu chvíli ohrožuje podlý muž, ochrání ji. Jejich osudy od té chvíle zůstanou provázány.

JAMES OLIVER CURWOOD
Americký prozaik, žurnalista, cestovatel a ochránce přírody. Napsal více než tři desítky knih, podle nichž bylo natočeno mnoho filmů. Většina jeho příběhů se odehrává na kanadském severu, kde hledal inspiraci pro svou tvorbu. Cestoval po řece Yukon, na Aljašku, a několik měsíců žil s Es-kymáky. Svou tvorbou se brzy proslavil a vybudoval si romantickou napo-dobeninu francouzského zámku ve svém rodném městě Owosso ve státě Michigan. Zemřel předčasně, ve věku 49 let, na následky kousnutí jedovatým živočichem.

ONDŘEJ BROUSEK
Český herec, skladatel a hudebník. Narodil se do hereckého rodu Brousků. Vystudoval Hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře a po studiu se uplatnil v Divadle Na Fidlovačce nejen jako herec (Loupežník, Tři sestry, Shapira), ale také jako skladatel (Carmen, Ženitba) a režisér (Žena v černém). Od roku 2013 je členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech, kde ztvárnil mnoho mimořádných rolí. Skládá vážnou i pop-ulární hudbu, ale nevyhýbá se ani tvorbě scénické hudby či muzikálům a filmové hudbě. Je členem hudební kapely Monkey Business.

Nahrávka vznikla podle knihy Jamese Olivera Curwooda Vlčák Kazan / Ba-rí, syn Kazanův, vydané nakladatelstvím Albatros Praha v roce 1988. Text copyright © James Oliver Curwood, 1914. Z anglického originálu Baree, Son of Kazan přeložili Emanuel Tilsch a Taťána Tilschová. Translation © Emanuel Tilsch, Taťána Tilschová, 1973. Čte Ondřej Brousek. Režie, zvuk Jan Koukal. Hudba Vojtěch Machálek. Technická redakce Jaroslav Janda. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky a úprava obalu pro CD Natalie Oweyssi. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2023.

Audiokniha Barí, syn Kazanův, autor James Oliver Curwood, čte Ondřej Brousek.

Série Vlčák Kazan

Obálka audioknihy Vlčák Kazan