Obálka audioknihy Dějiny křesťanského výtvarného umění

Dějiny křesťanského výtvarného umění

Jan Royt

Interpret: Jan Royt
Vydavatel: Slyš.to
Vydáno: 2020

Jak se křesťanské výtvarné umění proměňovalo v průběhu věků? Tuto otázku zodpovídá historik umění prof. Jan Royt, který posluchače seznamuje s hlavními epochami dějin křesťansky orientované výtvarné tvorby od raných dob až do 20. století.

JAN ROYT
Prof. PhDr. Ing. Jan Royt, Ph.D., DSc. (* 20. 4. 1955 Roudnice nad Labem) je český historik umění, profesor Univerzity Karlovy, prorektor pro tvůrčí a ediční činnost. Po studiích na Vysoké škole zemědělské v Praze, kde získal titul Ing., se začal věnovat studiu dějin umění na Filozofické fakultě UK v Praze a zde získal titul PhDr. V letech 1984-1990 byl redaktorem literatury o výtvarném umění v nakladatelství Odeon. Po revoluci se stal pedagogem a tajemníkem Ústavu pro dějiny umění Filozofické fakulty UK v Praze a od roku 2002 pedagogem Ústavu dějin křesťanského umění Katolické teologické fakulty UK v Praze. V roce 2004 se stal profesorem dějin umění Univerzity Karlovy v Praze.

OBSAH:
1. Předkřesťanské umění od pravěku po antiku
2. Zrození raně křesťanského umění
3. Šíření raně křesťanského umění. Ravena. Byzanc
4. Umění předrománské. Benediktinské kláštery
5. Románské umění 11. a 12. století
6. Zrod gotického umění ve Francii
7. Gotické umění v Čechách
8. Zrod umění renesance v zaalpských zemních
9. Renesance v Itálii
10. Barokní umění
11. Baroko v Čechách
12. Klasicismus a křesťanské umění ve 20. století

Audiokniha Dějiny křesťanského výtvarného umění. Hovoří autor prof. Jan Royt.