Obálka audioknihy Otcové – dcery, matky – synové

Interpret: Jana Štvrtecká
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2022

PRÁCE S RODIČOVSKÝMI KOMPLEXY JAKO CESTA K VLASTNÍ IDENTITĚ.

Jungiánská psychoanalytička Verena Kast ve své dnes již klasické knize ukazuje, jak lze v terapeutické práci nebo i v úsilí o vlastní psychický růst rozvolnit vliv otcovského a mateřského komplexu.

Švýcarská jungiánská psychoanalytička, profesorka a spisovatelka Verena Kast se v knize Otcové – dcery, matky – synové věnuje tématu rodičovského komplexu. Otcovský a mateřský komplex je reakcí dospělého člověka na vlastní prožívání vztahů s rodiči v dětství. Tyto komplexy pak pozitivně nebo negativně ovlivňují, popř. znesnadňují další psychický vývoj člověka směrem k jeho vlastní identitě. Mateřský komplex u muže a otcovský komplex u ženy také výrazně ovlivňují jejich budoucí partnerský život. Verena Kast ukazuje, jak lze v terapeutické práci i v úsilí o vlastní psychický růst vliv těchto komplexů rozvolnit a otevřít tak přístup k širším životním možnostem.

VERENA KAST
Verena Kast (1943) je švýcarská jungiánská psychoanalytička, profesorka, lektorka, autorka non-fiction literatury a bývalá předsedkyně, dnes čestná prezidentka mezinárodní společnosti pro analytickou psychologii. Vystudovala psychologii, filozofii a literaturu. Přednáší a publikuje na témata výkladu snů, krize, úzkosti, deprese, studu, vztahů a psychoanalytické interpretace pohádek. Je autorkou řady publikací o psychologii a psychoanalýze. Některé její knihy se staly celosvětovými bestsellery. V odborných kruzích se proslavila novými impulzy pro další rozvoj jungiánské školy, vzdělávacími kurzy pro psychoterapeuty a přednáškami pro kolegy.

JANA ŠTVRTECKÁ
Brněnská divadelní herečka a dabérka. Narodila se v jihomoravských Valticích. Vystudovala JAMU a v roce 1993 se stala členkou Mahenovy činohry v Národním divadle Brno, kde ztvárnila řadu nezapomenutelných postav. Působí také jako pedagožka na Divadelní fakultě JAMU, vyučuje zde techniku jevištní mluvy a umělecký přednes. Pravidelně spolupracuje s Českým rozhlasem, dvakrát byla nominována na cenu v anketě Neviditelný herec. V roce 2016 obdržela Cenu Františka Filipovského za dabing Vandy ve filmu Venuše v kožichu.

Nahrávka vznikla podle knihy Vereny Kast Otcové – dcery, matky – synové, vydané nakladatelstvím Portál v roce 2004. Copyright © 1994, Kreuz Verlag GmbH & Co. KG Stuttgart, Zürich. Z německého originálu Vater – Töchter, Mutter – Söhne přeložil Petr Patočka. Translation © 2003 Petr Patočka. Čte Jana Štvrtecká. Mastering a hudba Soundguru. Technická redakce Jaroslav Janda. Design obálky Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o. ve spolupráci s nakladatelstvím Portál, s. r. o., 2022

Audiokniha Otcové – dcery, matky – synové, autorka Verena Kast, čte Jana Štvrtecká.