Forbes květen 2021

Koupit za 129 Kč Cena včetně DPH

Délka: 4 h 23 min
Interpret: Vendula Fialová
Vydavatel: Forbes
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 247 MB

Forbes květen 2021 – Audiotéka ve spolupráci s českým magazínem Forbes představuje Forbes v audio verzi. Ve čtyřech hodinách nahrávky najdete klíčové články aktuálního vydání magazínu Forbes. Čte Vendula Fialová.

O ČASOPISU FORBES:
První číslo magazínu Forbes vydali v roce 1917 B.C. Forbes a Walter Drey. V češtině vychází od roku 2011. Stejně jako mateřský časopis z New Yorku i ten český přináší příběhy úspěšných byznysmenů, upozorňuje na málo zřejmé trendy v byznysu a varuje před nebezpečími. Je nejlepším byznysovým magazínem na českém trhu, 60 procent obsahu je z prostředí českého byznysu, zbytek to nejlepší z americké edice a dalších jazykových mutací.

1) Editorial – Víra a slanina

2) Lovci molekul – Aktéři biotechnologického byznysu jsou na strhujícím lovu. Jak se jim při tom v Česku daří?

3) My jsme Wałaši, jedna rodina – Valdemar, Mariusz a Adam Wałachovi dali Čechům džusy Relax a vitamíny Walmark, pak všechno prodali a teď chytají jednorožce.

4) Kořeny z papíru – Ve firmě Plojhar se řemeslo předává z otce na syna od roku 1888. Po celou dobu pracují s papírem.

5) Já na bráchu, brácha na mě – Josef a Radek Grillovi. Spojují je úspěchy v byznysu i rodinné kořeny. Každý z nich ale kráčí po vlastní podnikatelské cestě.

6) Klan Hagan – Palírna U Zeleného stromu je s více než pětisetletou tradicí nejstarší destilérka v Evropě. Byli jsme tam.

7) Velká jízda – Začínali s jednou felicií a faxem, letos bratři. Doležalovi prodají kola za miliardu a půl. Nebáli se totiž v krizi riskovat.

8) Převozník mezi generacemi – Když Martin Jahoda loni v únoru přebíral od svého otce Zdeňka Jahody, zakladatele výrobce cereálií a zdravých potravin Emco, vedení rodinného podniku, nikdo tehdy netušil, jak turbulentní rok ho v křesle CEO čeká. O své zkušenosti se teď čtyřicetiletý podnikatel podělil s Forbesem.

9) Mladá krev – Co uděláte, když za vámi přijde potomek s tím, že by chtěl místo vás vést skoro miliardovou firmu? Musilovi z firmy Liko-S řekli – tak dobře.

10) Prostě na to vlítnul – Stavební firma z Kroměříže míří ke svému rekordnímu roku. A předává vedení z otce na syna.

11) Papírový byznys – Dělají umělý sníh pro Hollywood. Vyvážejí do celého světa izolace proti teplu, hluku i ohni. Vyrábějí příměsi do speciálního asfaltu, který se používá třeba na frankfurtském letišti. Na kontě mají i podestýlky pro dostihové koně a brzdové destičky pro světové automobilky. Tohle všechno dělají v Ciuru ze starého papíru. Vítejte ve firmě, kterou živí odpad.

12) Paralelní světy – Uhlí končí. Nikoli však Sokolovská uhelná. Miliardář Jaroslav Rokos s kolegy postavili úplně novou firmu.

13) Bez limitu – Začínali rozesíláním kávy, dnes patří mezi nejoblíbenější prodejce spotřebního zboží. Strategie Tchiba je prostá. Vzbudit pocit, že zrovna tohle potřebujete.

14) Pomsta bratří Winklevossových – Znáte je jako pohledná dvojčata, kterým ukradli Facebook. Teď vrací úder.

15) Přátelský zabiják – David Vélez vyrazil do boje s vysokými poplatky a mizernými službami brazilských bank. a výsledek předčil jeho největší očekávání. jeho bezpoplatková banka Nubank je v současnosti nejhodnotnější digitální bankou na světě s více než 35 miliony zákazníků. a Vélez zdaleka nekončí.

16) Pěstovat, myslet, pít – Místo vizitek rozdává lahve s etiketou Troublemaker. Potížista.

více

Série Forbes 2021

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma