Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Draci nad Gdaňskem

Draci nad Gdaňskem

František Kotleta

Délka: 2 h 43 min
Interpret: Filip Švarc
Vydavatel: Audiotéka, Epocha
Vydáno: 2020
Typ souboru: MP3
Velikost: 153 MB

Fantasy nářez Františka Kotlety představuje originální svět inspirovaný reáliemi první světové války. Speciální komando hobitího generála Beka se za pomoci skřetů, litevské čarodějky, polských vojáků a hobitích vynálezců, bratrů Klementa a Laurina, vydává válečnou vzducholodí do Gdaňska okupovaného německými elfy na misi, která nesmí selhat. Originální novela vyšla v časopise Pevnost a následně ve výběru toho nejlepšího z Pevnosti.

FRANTIŠEK KOTLETA
Vlastním jménem Leoš Kyša. Rodák z Bruntálu, spisovatel, jesenický Mauglí a řezník, ale hlavně jeden z nejúspěšnějších autorů nejen fantastiky, ale české literatury obecně. Autor trilogie Bratrstvo krve, románů Vlci, Lovci, Příliš dlouhá swingers party, Velké problémy v Malém Vietnamu, dilogie Perunova krev a tetralogie Spad, Poločas rozpadu, Rázová vlna a Řetězová reakce. Jeho tituly bourají žebříčky bestsellerů mixem akce, hlášek, násilí, strhujícího děje a sexu. Tady nebudete přemýšlet, tady se budete bavit. Díky velkému zájmu jsou všechny jeho knihy pravidelně dotiskovány a řadu z nich si můžete pořídit i v audiopodobě.

FILIP ŠVARC
První filmovou smlouvu mu rodiče podepisovali, když mu bylo šest, k tomu se přidalo i hostování v dětských rolích v Divadle na Vinohradech a v Divadle E. F. Buriana. V roce 1989 nastoupil na Státní konzervatoř v Praze, kde po šesti letech úspěšně absolvoval obor herectví. Po několikaročním hostování v pražském Divadle ABC se v současné době věnuje hlavně dabingu. Jedenáct let také strávil za mikrofonem Fajn Rádia.

Audiokniha Draci nad Gdaňskem obsahuje povídku Františka Kotlety z antologie Společenstvo Pevnosti. Čte Filip Švarc. Režie Helena Rytířová.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma