Obálka audioknihy První parta

Interpret: Jiří „Gabryš“ Bauer
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2019

V románu První parta Karel Čapek nepopisuje vizi budoucnosti, ani nevaruje před neuváženými činy lidstva. Prostřednictvím hlavního hrdiny velice přesně zachycuje pocity mladého člověka naplněného sny, touhami a nejistotou. Pocity, které velmi dobře zná každý z nás. Jde o příběh z hornického prostředí, který je především oslavou obětavosti a přirozeného lidství.

KAREL ČAPEK
Karel Čapek si už na počátku své literární tvorby vydobyl světové uznání. Karel byl suverénní vypravěč příběhů, ale i znalec lidské povahy. Jedinec byl pro něj součástí vyššího celku, člověkem vřazeným do společnosti. Na srdci ležel Karlu Čapkovi osud světa a zejména našeho národa uprostřed Evropy. Tomu věnoval i podstatnou část své publicistiky. Byl prozaik, dramatik, publicista, ale zejména svými překlady dokázal, že je i básník. Byl ovšem i dobrý kreslíř a fotograf. Byl člověk se širokým rozhledem, hlubokými vědomostmi, ale i citem k člověku a jeho problémům.

Audiokniha První parta obsahuje román Karla Čapka. Čte Jiří „Gabryš“ Bauer .