Obálka audioknihy Jako bychom dnes zemřít měli

Jako bychom dnes zemřít měli

Miloš Doležal

Interpret: David Matásek
Vydavatel: Tebenas
Vydáno: 2016

Je třetí adventní neděle roku 1949. V malém kostelíku v Číhošti na Vysočině se při kázání faráře Josefa Toufara třikrát zakýve oltářní křížek. Do následného církevního objasňování vstoupí komunistická STB. Toufara unese a v kobkách valdického vězení nelidským mučením donutí k doznání, že kříž rozhýbal pomocí složité konstrukce sám, na příkaz z Vatikánu. 25.února 1950 Josef Toufar umírá na následky mnoha těžkých poranění.
Spisovatel Miloš Doležal věnoval objasnění případu i zachování památky Josefa Toufara mnoho let. Ze schůzek s pamětníky i podrobným pátráním v archivech sestavil strhující obraz rovného a odvážného člověka.

Kniha Jako bychom dnes zemřít měli vyšla poprvé v roce 2012 a téhož roku obdržela titul Kniha roku v anketě Lidových novin.

Audiokniha obsahuje tři bonusové kapitoly, které nejsou součástí tištěné knihy:
1. Dopis Josefa Toufara studentu Karlu Vránovi do Říma
2. Příběh exhumace a pohřbení ostatků J. Toufara
3. Příběh vzniku knižní předlohy

Jako bychom dnes zemřít měli - audiokniha obsahuje strhující příběh podle skutečné události. Autor Miloš Doležal. Čtou David Matásek a Jana Franková. Režie Markéta Jahodová.