Král komiků - Vlasta Burian

Délka: 9 h 28 min
Interpret: Jan Vala
Vydavatel: C-flat
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 534 MB

Audiokniha Král komiků - Vlasta Burian obsahuje životopisný příběh o mládí a uměleckých začátcích nepřekonatelného komika Vlasty Buriana. Autor E.A. Longen, čte Jan Vala.

Kniha volně zpracovává začátek herecké kariéry žižkovského proletářského synka s komediálním talentem v době první světové války. Díky tomu, že autor knihy E. A. Longen patřil mezi Burianovy nejbližší spolupracovníky a přátele, mohl vytvořit ve své knize podrobný a plastický portrét geniálního herce, zapáleného sportovce a originálního člověka i s jeho mnoha rozporuplnými vlastnostmi.
Hlavní hrdina knihy - "Milča" je literární postava přímo inspirovaná postavou Vlasty Buriana.

EMIL ARTUR LONGEN
E.A. Longen byl dramatik, spisovatel, výtvarník, scenárista, herec a režisér a patřil k největším bouřlivákům a bohémům prvních třiceti let 20. století. Jako herec, režisér a autor působil v kabaretu i ve filmu. Několik divadelních uskupení sám založil a v letech 1923 - 30, působil v Divadle Vlasty Buriana, na jehož tvorbu měl zásadní vliv. Je mj. autorem scénářů dodnes známých filmů, například C a K polní maršálek, Hrdinný kapitán Korkorán, Anton Špelec - Ostrostřelec a dalších. Kromě knihy "Král komiků - Vlasta Burian" napsal několik dalších životopisných knih.

JAN VALA
Herec a moderátor s nezaměnitelným hlasem Jan Vala (1943) je znám především z řady televizních pořadů, zejména jako moderátor pořadu Televizní klub mladých (TKM), několika menších filmových rolí čí ze Studia Ypsilon. V posledních letech zaujal také jako tvůrce seriálu Putování za vínem, ve kterém diváka provází vinicemi po celém světě. Nově začal také namlouvat audioknihy.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma