Obálka audioknihy Lovci vlků

Interpret: Milan Šmíd
Vydavatel: Čti mi!
Vydáno: 2020

Příběh, na který s láskou vzpomínají celé generace čtenářů. Dobrodružství indiánského hocha Wabiho a jeho bílého přítele Roda v lůně drsné kanadské přírody na přelomu 19 a 20. století. Hledání dávných tajemství uprostřed lesů, zasněžených plání, jeskyní, opuštěných srubů a zamrzlých jezer. Lov zvěře, soupeření indiánských kmenů a vůně střelného prachu během zlaté horečky. Obzory dálek, kouře táborových ohňů, srovnání indiánských tradic a výdobytků moderní civilizace, láska ke všem živým tvorům, osobní vztah ke psím spřežením, svoboda pohybu a bezprostředního rozhodování v drsném, ale nádherném prostředí.

JAMES OLIVER CURWOOD
James Oliver Curwood byl americký žurnalista, spisovatel-prozaik, cestovatel a ochránce přírody. Ačkoliv nedokončil střední školu, byl schopen v roce 1898 složit přijímací zkoušky ke studiu žurnalistiky na Michiganské univerzitě. Od roku 1900 začal publikovat své první reportáže, povídky a krátké příběhy v Detroit News-Tribune. Již v roce 1909 mu jeho tvorba začala vynášet tolik, že se mohl vydat na svoji první cestu na sever k řece Yukon a na Aljašku, kde hledal inspiraci pro svoji další tvorbu. Tyto své cesty na sever a severozápad amerického kontinentu pak pravidelně opakoval. Jednu dobu také několik měsíců žil společně s Eskymáky. V mládí byl vášnivým lovcem, nicméně s přibývajícím věkem stále více prosazoval myšlenky ochrany přírody, nakonec byl jmenován členem Michiganské státní komise pro ochranu přírody. V roce 1927 během jedné ze svých cest na Floridu byl pokousán neznámým jedovatým živočichem (mohlo se jednat například o pavouka), což u něj vyvolalo velké zdravotní problémy a komplikace. Kromě prudkých alergických reakcí se jednalo také o infekci a celkovou sepsi, která nakonec vedla k jeho předčasné smrti ve věku pouhých 49 let.

Audiokniha Lovci vlků obsahuje dobrodružný příběh, jehož autorem je James Oliver Curwood. Čte Milan Šmíd.