Pozadí stránky
Pozadí stránky
Ikona aplikace Stormshot

Stormshot

Získat pro:

iOS Android

Developer: FunPlus International AG
Vydáno: 2024

Platforma: iosandroid

Strategicky-budovatelská hra Stormshot vezme vás a vaši posádku na ostrov pokladů, kde začnete postupně pracovat na zhotovení mocné říše. Zprvu se vše točí hlavně kolem objevování jednotlivých částí ostrova, jejich průzkumu a následném zprovoznění nových budov, bez kterých se rozhodně neobejdete.

U podobných her bývá zvykem, že začátky působí trošičku chaoticky. Ve Stormshot ale postupujete příběhem tak, že plníte úkoly, které máte přehledně vypsané v levé části obrazovky. Pokud na daný úkol kliknete, hra vás dokonce navede do příslušné nabídky, budovy nebo části mapy, kde jej můžete splnit. Vše je tak po chvilce docela snadné. Úkoly jsou rozdělené do kapitol a jejich plněním získáváte odměny, nejčastěji v podobě surovin.

Jakmile postavíte střelnici a planetárium zvané Celestial Globe, otevřou se vám brány k potyčkám, bitvám a válkám. K dispozici už totiž budete mít trénování vojáků a vyhledávání soubojů na mapě. Pakliže později vybudujete Artillery Foundry, odemkne se vám přístup k sestavení smrtících kanónů, které vznesou vaše bojové schopnosti na vyšší úroveň. K vítězství vám pomohou nejen tyto jednotky, ale také speciální hrdinové, jejichž síla je několikanásobně větší, ale zase jich můžete využívat jen hodně omezený počet.

Další částí, která by klidně mohla být samostatnou hrou, je takzvaný Sharpshooter. Nachází se v ní více než stovka úrovní, které se odemykají, když postupujete příběhem. Vaším cílem je zasáhnout nepřítele jedním z pěti nábojů. Není to ale tak snadné, mezi vaším hrdinou a nepřítelem se nachází různé překážky, kupříkladu zdi. V takovém případě musíte využít unikátní schopnosti těchto nábojů – dokážou se odrážet.

více
Snímek obrazovky aplikace Stormshot
Snímek obrazovky aplikace Stormshot
Snímek obrazovky aplikace Stormshot
Snímek obrazovky aplikace Stormshot
Snímek obrazovky aplikace Stormshot
Snímek obrazovky aplikace Stormshot
Snímek obrazovky aplikace Stormshot

Naše recenze

Stormshot lze doporučit všem stratégům, kteří rádi vylepšují své území a rozšiřují svou světovou působnost. Začátky jsou samy o sobě složité, ale díky seznamu úkolů a spoustě návodů se poměrně rychle zorientujete. Grafika by mohla být v některých ohledech lepší a sekce Sharpshooter působí, jako by do hry vůbec nepatřila. Trochu to také vypadá, že vývojáři sází na ženské postavy s velkým výstřihem a to, že vás čekání na vylepšení budovy unudí natolik, až si koupíte herní měnu, abyste si pomocí ní průběh ulehčili.

více

Tipy a triky

- Držte se seznamu úkolů, který máte na levé straně obrazovky. Hlavně pro začátek je to důležité, protože se tak jednoduše naučíte základy hry.
- Snažte se vylepšovat budovy a hrdiny, jak jen to půjde. Když vám budou scházet suroviny, obstarejte si je. Jablka, dřevo či kameny můžete získat všude okolo sebe, a dokonce i z úkolů.
- Účastněte se bitev. Získáte z nich spoustu surovin a pěkné odměny.

Následující informace můžou
ovlivnit zážitek z objevování hry.

Chci to vidět