Pozadí stránky
Pozadí stránky
Ikona aplikace Roblox

Roblox

Získat pro:

iOS Android

Developer: ROBLOX Corporation
Vydáno: 2024

Platforma: iosandroid

Roblox není jen pouhá videohra, nýbrž obrovská platforma, která spojuje hráče i vývojáře. Nachází se v ní několik milionů her, jež každý den baví obrovské sumy lidí. Hlavní výhodou přitom je, že jsou všechny tituly v obsáhlé knihovně zdarma, stačí si jen vytvořit účet.

Abyste do tohoto velkého virtuálního světa zapadli, musíte si navrhnout avatara. Přizpůsobit si můžete různé části těla a postavičku lze obléct do několika oděvů. Zbylé módní doplňky je nutné pořídit za Robuxy, herní měnu, kterou ve většině případů musíte zakoupit za skutečné peníze. Na vývoji kosmetik navíc nepracují samotní tvůrci, ale i komunita. Na záda si tak třeba můžete umístit draka, kočku nebo nadupaný herní počítač.

Už párkrát jsme zmiňovali, že si obsah můžete užívat nejen hráči, ale také jej vytvářet. K tomu bohužel potřebujete počítač, pokud jej ale máte, můžete se pomocí nástroje Roblox Studio vrhnout do vymýšlení. Fantazii se opět meze nekladou, je tedy na vás, zda vytvoříte střílečku nebo kouzelný svět plný poníků a lesních víl.

Na závěr bychom vám rádi představili pár her, jež doporučujeme. Začněme s Work at a Pizza Place. Jak už název napovídá, pracujete v pizzerii a zastávat můžete hned několik různých pozic. Můžete jídlo rozvážet, připravovat nebo třeba zpracovávat objednávky. Hra Phantom Forces je zase oblíbená střílečka se spoustou herních módů, jako je týmový deathmatch nebo Capture the Flag. V Natural Disaster Survival zase musíte přežít přírodní katastrofy – schovávat se budete před tornádem, povodní, ohněm či smrtícím virem.

více
Snímek obrazovky aplikace Roblox
Snímek obrazovky aplikace Roblox
Snímek obrazovky aplikace Roblox
Snímek obrazovky aplikace Roblox
Snímek obrazovky aplikace Roblox
Snímek obrazovky aplikace Roblox
Snímek obrazovky aplikace Roblox

Naše recenze

Nekonečno možností a zábavy. To přesně vystihuje Roblox. Hry, které jsou jeho součástí, sice většinou nejsou skvostem po stránce grafiky a hratelnosti, ale dokážou výborně zabavit. Jsou navíc bezplatné a není nutné je stahovat. V některých titulech jsou ale docela agresivní mikrotransakce, které zvýhodňují platící hráče. Komunita se také občas nechová zrovna přátelsky.

více

Tipy a triky

- Vybírejte si hry podle počtu hráčů či jejich doporučení, díky čemuž budete mít větší šanci, že vás daný titul bude bavit.

- V týmových hrách je klíčové komunikovat s jinými hráči, nezapomínejte tedy, že Roblox nabízí možnost chatu.

- S kamarády je hraní vždy zábavnější. Sdílejte si vzájemně své jméno a kontaktujte se v aplikaci, abyste si mohli dobrodružství užít společně.

Následující informace můžou
ovlivnit zážitek z objevování hry.

Chci to vidět