Obálka audioknihy Balíček pohádek

Vydavatel: Progres Guru
Vydáno: 2014

Hrdina a Strašpytlík
V příběhu audio pohádky strach věrně ztvárňuje postava Strašpytlíka, která doslova srší pochybnostmi, podceňováním, malomyslností, zbabělostí, výmluvami na takzvané „rozumné důvody“, snaze vyhnout se za každou cenu ponížení a mnoha dalšími jeho typickými aspekty. Život ve strachu je paralyzující, necelistivý, zahořklý a nešťastný. Každý jsme jinak navyklý rozhodovat se více podle jednoho či druhého, ale můžete vědomě pozorovat a případně měnit svá rozhodnutí a postoje.

O Honzově štěstí
Naše cesty možná nejsou na první pohled tak dobrodružné, ale obsahují vše, co v této audio pohádce potká Honzu. Právě naši nejbližší mohou být těmi, kdo nám budou sny rozmlouvat jako první. Během cesty nás budou lidé zesměšňovat i ponižovat, nejspíš také někoho urazíme. Mohou se objevit období, kdy přes veškeré úsilí nebudeme dosahovat výsledků, jaké si přejeme. Pravděpodobně se také dostaneme do situace, kdy půjde doslova o všechno. A možná, možná dokonce na rozdíl od Honzy selžeme.

Společně s autorem jsme došli k závěru, že neexistuje mnoho pohádek, které by svou nadčasovostí dokázaly držet krok s dobou. Proto vznikly Pohádky Nový Věk také v audio podobě. Přispívají k rozvoji nových generací – vědomých a zodpovědných. A hlavně šťastných, díky zdravému pohledu na svět. Audio pohádky jsou reakcí na svět, ve kterém dnes žijeme. Nastává nová etapa a starý svět je nenávratně pryč. Lidé v něm to sice mysleli dobře, ale žili ve strachu a strach není nikdy dobrým ukazatelem směru. Štěstí si lidé upírali příliš dlouho, ale konečně se vše začíná měnit.

KLÍČOVÉ ZAMĚŘENÍ:
zodpovědnost za vlastní rozhodnutí, láska a strach, soucit, příčina a následek, poučení se z chyb, umění říct „ne“, nesouzení podle prvního dojmu, snadná cesta versus správná cesta, důležitost přátelství, překonávání sebe sama

Více informací najdete na www.progresguru.cz

Balíček pohádek - audiokniha obsahuje dvě audio pohádky vhodné pro všechny věkové kategorie, za výhodnější cenu. Čte Gustav Bubník.