Pozadí stránky
Pozadí stránky
Obálka audioknihy Kniha hřbitova

Kniha hřbitova

Neil Gaiman

Délka: 8 h 6 min
Interpret: Ondřej Brousek
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2021
Typ souboru: MP3
Velikost: 457 MB

Hřbitov není místo, kterého bychom se měli bát. A Neil Gaiman nás o tom přesvědčí. Jedna ze sta nejlepších knih z oblasti young adult podle časopisu Time.

Chtělo by se říct, že Nikdo Owens (v originále Nobody Owens), známý jako Nik, je normální kluk. Je to ale pravda jen napůl. Jeho domovem je po tragické smrti rodičů hřbitov a vychovali ho duchové, vlkodlaci a jiné příšery spolu s jeho strážným andělem Silasem, který nepatří ani do světa živých, ani mezi mrtvé. Díky nim ale přežije a naučí se leccos užitečného — třeba jak se stát neviditelným pro lidi. Na malého chlapce číhají na hřbitově různá dobrodružství i nebezpečí, například prastarý Indigový muž pod kopcem, brána vedoucí do ruin města obývaných ghúly, podivná a strašná hrozba Sleer. Opustí Nik někdy hřbitov? A pokud ano, čemu bude muset čelit?

Kniha získala ocenění Carnegie Medal (jedno z nejprestižnějších britských literárních ocenění pro autory knih pro děti), výroční cenu Hugo a další. Časopis Time ji zařadil mezi 100 nejlepších knih z žánru young adult.

NEIL GAIMAN
Narodil v Porchesteru do britské rodiny s polsko-židovskými kořeny. Vášnivým čtenářem se stal prý už ve čtyřech letech, po studiích se živil jako žurnalista a proslavily jej scénáře ke kultovnímu komiksu Sandman. Kromě románů a povídek je například autorem scénáře k televizním seriálům Pán Času (Doktor Who) a Nikdykde (Neverwhere), na jeho náměty vznikla řada filmových adaptací. Tympanum vydalo jeho tituly Američtí bohové, Koralina, Nikdykde, Anansiho chlapci a Hvězdný prach.

ONDŘEJ BROUSEK
Český herec, skladatel a hudebník. Narodil se do hereckého rodu Brousků. Vystudoval Hudebně-dramatické oddělení Pražské konzervatoře a po studiu se uplatnil v Divadle Na Fidlovačce nejen jako herec, ale také jako skladatel a režisér. Od roku 2013 je členem uměleckého souboru Divadla na Vinohradech. Je multifunkční skladatel, který se nevyhýbá ani hudební složce audioknih, třeba v řadě Nabroušené pohádky. Stál za vnikem titulu Obrana Mozarta, jako interpret propůjčil hlas Warrenovi XIII ve Vševidoucím oku (2021). Je členem hudební kapely Monkey Business.

Nahrávka vznikla podle knihy Neila Gaimana Kniha hřbitova, vydané nakladatelstvím Bohuslav Svoboda – Polaris v roce 2008. Copyright © 2008 by Neil Gaiman. Z anglického originálu The graveyard book přeložila Ladislava Vojtková. Translation © Ladislava Vojtková, 2008. Čte Ondřej Brousek. Režie Alexandra Bauerová. Zvuk Jiří Pochvalovský. Hudba Ondřej Brousek. Technická redakce Jan „Raveboy“ Němec. Vyrobilo studio Soundguru. Design obálky © Martina Kurková Nožičková. Úprava obálky pro CD Natalie Oweyssi. Odpovědný redaktor Vojtěch Machálek. Vydalo Tympanum, s. r. o., 2021.

Audiokniha Kniha hřbitova obsahuje fantasy příběh Neila Gaimana. Čte Ondřej Brousek.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


Ikona aplikace O2 Knihovna
V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma