Obálka audioknihy Motáky nezvěstnému

Vydavatel: Daniel Pagáč, Tebenas
Vydáno: 2020
Velikost: 1.30 GB

Strhující příběh dvacetiletého Viléma Svobody, politického vězně padesátých let, líčí brutální
poměry v československých koncentračních táborech, zejména v uranových dolech na Jáchymovsku. Je zároveň podobenstvím o hledání mravní síly a vnitřní svobody nevinného člověka uprostřed vražedného systému. Realistický román se silnými autobiografickými prvky má kromě vysoké literární kvality zásadní dokumentační hodnotu, když podrobně popisuje reálné metody zacházení komunistického režimu s politickými odpůrci.

KAREL PECKA
Významný český spisovatel, politický vězeň, skaut. V roce 1948 maturoval na obchodní akademii. Rok poté je zatčen při pokusu o přechod státní hranice a odsouzen na 11 let. Ta strávil v pracovních táborech v Jáchymově, Kladně a Bytízu. Propuštěn v prosinci 1959, následně zaměstnán jako jevištní technik v Národním divadle. Publikoval v časopisech Tvář, Host do domu a Literárních novinách. Od roku 1969 opět zakázán a publikuje pouze v samizdatu a v zahraničí. Je jedním z prvních signatářů Charty 77. V roce 1997 obdržel in memoriam Řád T. G. Masaryka III. třídy.

Audiokniha Motáky nezvěstnému obsahuje román Karla Pecky, který bývá literárními historiky označován za nejvýznamnější dílo české literatury. Čte Igor Bareš, režie Roman Štolpa.