Tereza - Etiketa pro dívky

Délka: 3 h 42 min
Interpret: Šárka Vaculíková
Vydavatel: Mladá fronta
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 209 MB

Tereza - Etiketa pro dívky - audiokniha obsahuje rady a návody z oblasti etikety pro mladé. Autor Ladislav Špaček. Čte Šárka Vaculíková.

Tereza je obyčejná šestnáctiletá holka, která se seznámí na facebooku s klukem o něco starším, a společně prožívají všechny situace, do kterých se dostávají mladí lidé jejich věku. Společně řeší svůj vztah, rozchody a návraty, ale i vztahy s rodiči a kamarády, učí se základům chování v restauraci, v tramvaji, v hotelu, na cestě letadlem, ale i na svatbě nebo na diskotéce. Audiokniha učí mladé dívky ve věku mezi čtrnácti a osmnácti lety řešit jejich životní problémy a vyrovnávat se s nimi. Poutavý příběh o první lásce je v podtextu stále provázen pravidly etikety přizpůsobenými životu a mentalitě teenagerů.

Ladislav Špaček (*1949)
Původní profesí pedagog. Vystudoval Pedagogickou fakultu v Ostravě, později Filozofickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. Na katedře českého a slovenského jazyka FF UK učil historický vývoj spisovné češtiny. Od roku 1990 pracoval v Československé televizi jako vedoucí domácího zpravodajství a zároveň byl parlamentním zpravodajem a moderátorem pořadu Události, komentáře. V letech 1992 až 2003 mluvčí prezidenta republiky Václava Havla a ředitel Tiskového odboru Kanceláře prezidenta republiky. Během svého působení na Pražském hradě navštívil spolu s prezidentem Havlem přes padesát zemí světa a absolvoval stovky společenských událostí na nejrůznějších úrovních. Je spoluautorem a protagonistou televizního seriálu Etiketa, autorem knih Etiketa, Velká kniha etikety a Slon v porcelánu aneb jak se neztratit v labyrintu etikety. Pravidelně publikuje v médiích a pořádá přednášky o mediální komunikaci a etiketě pro vrcholové manažery a politiky.

Šárka Vaculíková (*1987)
Studentka obou herectví na Pražské konzervatoři (2001–2008) a katedry autorské tvorby a pedagogiky DAMU. Zkušenosti nasbírala na pražských divadelních scénách (Divadlo pod Palmovkou, Švandovo divadlo, Studio dva, Divadlo Na prádle) a v divadle v Českých Budějovicích. Účinkovala také v Letních Shakespearovských slavnostech v režii Jiřího Menzela. Důvěrně známá je divákům z televizních seriálů (Cirkus Bukowski, První krok, Slečna Guru) a ze seriálu Ulice. Hrála také ve filmech Rafťaci (2006) a Můj vysvlečenej deník (2011). Má na kontě také několik rozhlasových her.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma