Obálka audioknihy Mandolína kapitána Corelliho

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2013
Velikost: 1.25 GB

Historický román odehrávající se za druhé světové války během okupace řeckých ostrovů popisuje milostný trojúhelník kapitána italské dělostřelecké divize, dcery místního doktora a místního rybáře, který odchází nejprve do války a poté se omámen revoluční myšlenkou přidává ke komunistickému hnutí. Do milostného příběhu se promítá hrůznost války, vzájemné zrady i ničivost občanské války a zemětřesení. Na motivy této knihy byl v roce 2001 natočen stejnojmenný film s Nicolasem Cagem a Penélope Cruz v hlavních rolích.

Zakoupením tohoto titulu přispíváte na rozvoj audiofondu pro zrakově postižené.
Audiokniha vychází v edici Načteno.

Louis de Bernières (1954)
Své dětství strávil v Anglii, kde se narodil. V dospělosti se zkoušel živit jako učitel a honák v Kolumbii. Tento život se mu nelíbil a tak se vrátil domů studovat filozofii v Manchesteru. Psát příběhy začal až ve svých 28 letech a mezi tím vystřídal různá povolání. Jeho první kniha Válka o zadnici dona Emmanuela mu vynesla Cenu spisovatelů Britského společenství za nejlepší prvotinu v euroasijském regionu a v roce 2002 získal stejnou cenu za nejlepší román – Seňor Vivo a drogový baron. Avšak největší ohlas získal román Mandolína kapitána Corelliho z roku 1994. Román si získal mnoho příznivců a ocenění, byl přeložen do 11 jazyků a v roce 2001 zfilmován.

Ladislav Mrkvička (* 1939)
Po studiích na pražské DAMU působil nejprve v Ostravě, dále v divadlech v Hradci Králové a Praze (např. v divadle Na zábradlí). Od roku 1991 je členem činohry Národního divadla v Praze. Hostuje i na jiných scénách, například v divadle Bez zábradlí a v divadle Na Fidlovačce. Posluchači znají jeho hlas z rozhlasu z her jako je Poslední noc v režii L. Engelové nebo pětidílná rozhlasová inscenace Tristan a Isolda v režii H. Kofránkové. Nadaboval nespočet filmových postav a hrál v celé řadě filmů a televizních inscenací.

Mandolína kapitána Corelliho - audiokniha obsahuje nahrávku podle historického románu, jehož autorem je Louis de Bernières. Čte Ladislav Mrkvička.