Obálka audioknihy Pinocchiove dobrodružstvá

Interpret: Boris Farkaš
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2011

Pinocchiove dobrodružstvá - panáčika s dlhým nosom vymyslel taliansky spisovateľ a novinár Carlo Collodi (vl. m. Carlo Lorenzini). Asi najviac tohto panáčika, ktorému pri každom jeho klamstve vyrástol nos, preslávila rozprávka Walta Disneyho z roku 1940. Dnes patrí medzi najznámejšie literárne postavy. Audioknihu číta Boris Farkaš.

Tatkovi Geppetovi bolo smutno. "Chcel by som si vystrúhať peknú drevenú bábku, ale takú neobyčajnú, ktorá by vedela tancovať, šermovať a robiť saltá". Ale ani sa mu nesnívalo, že by mohlo byť niekde také polienko, z ktorého sa dá vystrúhať veľmi nezbedný, veľmi zvedavý a neposedný Pinocchio. Možno ho už poznáte. Rád si trochu vymýšľa a keď nehovorí pravdu tak mu narastie tááááký dlhý nos. Zažije plno dobrodružstiev pokiaľ príde na to, kedy mu ten nosisko už nebude rásť. Autorem této pohádky je Carlo Collodi.
Rozprávky charakterizuje jedna zvláštna vlastnosť: poznáme hlavné postavy, aj keď nevieme presne odkiaľ, preto vo všeobecnosti hovoríme, že z detstva. Inak to nie je ani u Pinocchia, oživnutého polienka, vystrúhaného chlapčeka, zdroja nekonečných problémov. Možno by stálo za výskum zistiť znalosť rozprávkových postavičiek a ich typických vlastností u dnešných detí. Ktovie ako by obstál práve Pinocchio.
Príbeh načítal Boris Farkaš s obdivuhodnou schopnosťou neustále meniť hlas, čo vyvoláva naozajstný rešpekt, keďže naraz sa niekedy stretne množstvo postáv. Boris Farkaš sa postaral o jedinečný zážitok pre všetkých, ktorí ešte tak úplne nevyrástli a ani sa ešte istý čas nechystajú.