Obálka audioknihy Pandořina skříňka

Interpret: Eva Tvrdá
Vydavatel: Littera Silesia
Vydáno: 2017

Dramatický příběh ze současnosti přivádí hlavní hrdinku knihy Agátu z Prahy do Slezska, k rodině jejího otce. Agátina snaha dohledat rodinnou historii se dostává do ostrého konfliktu se světem jejího manžela a jejich dětí. S napětím sledujeme Agátinu nelehkou cestu k pochopení vlastní identity. Součástí příběhu jsou národnostní a politické konfrontace 20. století, jejichž stíny dopadají až do současnosti. Knihu dotváří soubor povídek s příběhy Agátiných vrstevníků, jejichž rodinné osudy jsou také spjaty se Slezskem. Pandořinu skříňku pro své čtenáře načetla sama autorka.
Natočeno v červnu 2017 v RECORDING STUDIU ŠKROUPOVA BRNO, www.studioskroupova.cz.

Eva Tvrdá (1963)
žije a tvoří v opavském Slezsku. Její nejznámější knihy jsou Dědictví, Třešňovou alejí a Okna do pokoje. Knihy vyšly v roce 2011 jako soubor pod názvem Slezská trilogie. Pandořina skříňka (2015) volně navazuje na knihu Dědictví. Z dalších knih: Hravé příběhy (2008, 2011), Nenápadný půvab Slezska (2009), Viva la Revolución? (2011), Andělé, tabulky a sny (2013). Na jaře 2017 Eva Tvrdá vydala pod názvem Mrtvou neměl nikdo rád detektivku ze současné Ostravy.

Pandořina skříňka - audiokniha obsahuje příběh Agáty, která se vydává do Slezska hledat své kořeny. Autorka a interpretka Eva Tvrdá.