Záhada tří čtvrtin

Délka: 10 h 35 min
Interpret: Vasil Fridrich
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2019
Typ souboru: MP3
Velikost: 597 MB

Audiokniha Záhada tří čtvrtin představuje další z nových případů slavného detektiva Hercula Poirota z pera Sophie Hannah. Čte Vasil Fridrich.

Výtečný a vyjímečný Hercule Poirot v novém případu!

Lodnýn 1930. Hercule Poirot se spokojeně vrací z oběda, když ho před domovními dvěřmi překvapí rozzlobená žena a domáhá se vysvětlení, proč jí detektiv poslal dopis, v němž ji obviňuje z vraždy Barnabase Pandyho, když nikoho toho jména ani nezná. Hercule Poirot netuší, o čem je řeč. Jde snad o nějaký omyl či nejapný vtip? Kolik stejných dopisů, odeslaných jeho jménem, ještě koluje po Londýně? A kdo je Barnabas Paddy? Žije, nebo byl skutečně zavražděn? Nejslavnější postava z pera královny zločinu je zpět a jeho šedé buňky mozkové opět dostanou pořádně zabrat.

SOPHIE HANNAH
Mezinárodní bestsellerová autorka psychothrillerů, publikovaných ve více než dvaceti zemích, adaptovaných pro televizní zpracování a ověnčených mimo jiné britskou National Book Award za krimi roku. Píše rovněž poezii, za niž byla nominována na cenu T. S. Eliota. Po více než 40 letech vrátila na literární scénu legendárního belgického detektiva Hercula Poirota. Její nové příběhy o nejslavnějším dektivovi všech dob vychází ve více jak čtyř desítkách zemí světa a navazuje na tradici těch nejlepších detektivek Agathy Christie.

VASIL FRIDRICH
Narodil se v Uherském Hradišti a po maturitě na Gymnáziu J. A. Komenského v Uherském Brodě byl v roce 1995 přijat na DAMU. Už během studií účinkoval v divadelním spolku Kašpar a v divadle J. K. Tyla v Plzni. V roce 1995 se stal členem generačního divadelního spolku CD 94 v Divadle v Celetné. Po absolutoriu získal angažmá ve Švandově divadle, v letech 2002–2005 působil ve Středočeském divadle Kladno. Po 12 letech angažmá v Městských divadlech pražských odešel v roce 2017 na volnou nohu. Na Dvojce Českého rozhlasu moderuje talkshow Noční Mikrofórum a věnuje se také práci na poli rozhlasové činohry či natáčení audioknih. Zahrál si ve dvoudílném televizním filmu Metanol (2018), v surrealistických snímcích Davida Jařaba Vaterland – Lovecký deník (2004) a Hlava-ruce-srdce (2010) nebo ve filmech Hodinový manžel (2014), Teorie tygra (2016) či v seriálech Specialisté (2018) a Svět pod hlavou (2017).

Nahrávka vznikla podle knihy Agatha Christie®, Sophie Hannah, Záhada tří čtvrtin. Výtečný a výjimečný Hercule Poirot v novém případu, vydané nakladatelstvím Knižní klub v roce 2018. Z anglického originálu The Mystery of Three Quarters vydaného nakladatelstvím HarperCollins Publishers v Londýne roku 2018 přeložila Veronika Volhejnová. Translation entitled Záhada tří čtvrtin © 2018, Agatha Christie Limited. All rights reserved. The Mystery of Three Quarters © 2018, Agatha Christie Limited. All rights reserved. AGATHA CHRISTIE® POIROT® are registered trademarks of Agatha Christie Limited in the UK and/or elsewhere. All rights reserved. Čte Vasil Fridrich. Režie, zvuk a mastering Pavel Štěpánek. Hudba Kryštof Marek. Foto autorky Philipa Gedge. Odpovědná redaktorka Tereza Melicharová. Vydalo Tympanum, s. r. o. v lednu 2019.

více

Série Hercule Poirot

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma