Délka: 7 h 14 min
Interpret: Igor Bareš
Vydavatel: OneHotBook
Vydáno: 2015
Typ souboru: MP3
Velikost: 408 MB

Chatrč - audiokniha obsahuje bestseller deníku New York Times, román přeložený do 35 jazyků, který oslovil miliony čtenářů. Autor William Paul Young. Čte Igor Bareš. Režie Michal Bureš.

Během rodinného výletu je unesena nejmladší dcera Mackenzieho Allena Phillipse. Konec všem nadějím přinese nález jejích zakrvácených šatů, který vede k závěru, že ji zabil dosud nedopadený sériový vrah malých děvčátek. Několik let po tragické ztrátě objeví Mack v poštovní schránce podivný vzkaz, ve kterém ho pisatel zve do opuštěné chatrče uprostřed oregonské divočiny, kde byly nalezeny stopy krve jeho dcerky. Přestože Mackovi připadá jeho vlastní počínání nanejvýš pošetilé, vydá se jednoho zimního odpoledne na místo setkání a to, co tam najde, navždy změní jeho život. Audiokniha v podání Igora Bareše ukazuje, jak se vyrovnat s tragickou událostí a znovu nalézt sám sebe.

„Autor nabídl obraz plný pohody, porozumění, soucitu a pochopení. Obraz takového Boha, po němž lidské srdce opravdu touží. Místo aby složitě teoretizoval a vedl hluboké filozoficko-náboženské úvahy, vypráví příběh.“ – Doc. Mireia Ryšková, proděkanka Katolické teologické fakulty UK v Praze

Příběh, do něhož autor za pomoci svých přátel zapracoval mnoho osobních zkušeností, ukazuje způsob, jak unést tíhu osudu a nalézt znovu sebe sama. „Pozoruhodnost Chatrče tkví v tom, že román vznikl jako artefakt či obtisk občanské aktivity, která měla pomoci člověku se vypořádat s těžkou životní situací a najít pro něho naději. Text funguje jako svědectví, jež může pomoci všem, kteří zažili událost, s níž se nedokážou sami vyrovnat,“ líčí režisér audioknihy Michal Bureš.
„Na jedné straně je to krimi, kdy hlavní hrdina přijde o malou dcerku, kterou unese deviantní vrah a celá situace se vyšetřuje. Na druhé straně jde o zachycení pocitů otce, který si klade za vinu, že tomu nedokázal zabránit. V této beznaději se najednou ocitá v jakési duchovní formaci, ve snovém světě připomínajícím boží království, v němž s psychoanalytikou důkladností prochází všemi fázemi svého života a snaží se pro sebe i v té strašlivé události najít alespoň zrnko odpuštění, aby mohl pokračovat ve svém životě,“ vysvětluje Michal Bureš. A doplňuje: „Protože když nedokážeme odpustit, neseme si to v sobě jako velký balvan. To může podle mého zaujmout mnoho posluchačů, protože každý máme co odpouštět. V interpretaci jsme tedy šli zejména po této 'lidské' rovině.“

WM. Paul Young (*1955)
Narodil se v kanadském Grande Prairie jako nejstarší ze tří sourozenců. Prvních deset let prožil se svými rodiči misionáři v Západní Papui mezi domorodými obyvateli. Vystudoval náboženství na portlandské Warner Pacific College v Oregonu a oženil se s Kim Warrenovou. Rukopis Chatrče, v němž se vyrovnal se svými vnitřními traumaty, byl původně určen pouze pro jeho šest dětí a pro hrstku přátel. Po naléhání svých blízkých se nakonec rozhodl knihu vydat sám ve vlastním, pro tuto příležitost založeném nakladatelství. Navdory nepatrným investicím do reklamy se román stal bestsellerem a v červnu roku 2008 obsadil první místo žebříčku deníku New York Times.

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma