Obálka audioknihy Hrdina a Strašpytlík

Interpret: Gustav Bubník
Vydavatel: Progres Guru
Vydáno: 2014

Jak být naprosto autentickým člověkem a prožít tak šťastný, naplněný a smysluplný život? Tato cesta není vždy snadná, ale veškeré strasti, které s sebou přináší, nakonec poslouží většímu dobru. Držet se jí vyžaduje odvahu (proto se postava Hrdiny) a upřímnost k sobě samému, což je výzva, kterou zdaleka není ochoten přijmout každý.

A to z jediného důvodu – ze strachu. Právě strach ovládá velkou mírou životy většiny lidí. Je nám užitečný z racionálních důvodů (chrání nás před fyzickou smrtí), jeho prolnutí do jiných životních oblastí na nás má však vesměs negativní dopad. Ironií je, že má tendenci mluvit úplně do všeho. Jeho velkými trumfy jsou sklony k pohodlnosti a držení se zuby nehty iluze jistot.

V příběhu audio pohádky strach věrně ztvárňuje postava Strašpytlíka, která doslova srší pochybnostmi, podceňováním, malomyslností, zbabělostí, výmluvami na takzvané „rozumné důvody“, snaze vyhnout se za každou cenu ponížení a mnoha dalšími jeho typickými aspekty. Život ve strachu je paralyzující, necelistivý, zahořklý a nešťastný. Každý jsme jinak navyklý rozhodovat se více podle jednoho či druhého, ale můžete vědomě pozorovat a případně měnit svá rozhodnutí a postoje.

Společně s autorem jsme došli k závěru, že neexistuje mnoho pohádek, které by svou nadčasovostí dokázaly držet krok s dobou. Proto vznikly Pohádky Nový Věk také v audio podobě. Přispívají k rozvoji nových generací – vědomých a zodpovědných. A hlavně šťastných, díky zdravému pohledu na svět. Audio pohádky jsou reakcí na svět, ve kterém dnes žijeme. Nastává nová etapa a starý svět je nenávratně pryč. Lidé v něm to sice mysleli dobře, ale žili ve strachu a strach není nikdy dobrým ukazatelem směru. Štěstí si lidé upírali příliš dlouho, ale konečně se vše začíná měnit.

KLÍČOVÉ ZAMĚŘENÍ:
zodpovědnost za vlastní rozhodnutí, láska a strach, soucit, příčina a následek, poučení se z chyb, umění říct „ne“, nesouzení podle prvního dojmu, snadná cesta versus správná cesta, důležitost přátelství, překonávání sebe sama

Obsah:
1. Dárek
2. Obchodník
3. Tulák
4. Jindra
5. Kuba a Eliška
6. Závěrem

Více informací najdete na www.progresguru.cz

Hrdina a Strašpytlík - audiokniha obsahuje pohádku apelující na správný rozvoj mladé generace z pera Davida Zonygy. Vypráví Gustav Bubník.