Obálka audioknihy Kristýnčina pavučina

Interpret: Hana Maciuchová
Vydavatel: Audiostory
Vydáno: 2017

Toto již klasické dílo americké dětské literatury se stalo oblíbenou knížkou mnoha generací, opakovaně vydávanou v různých světových jazycích. Kniha vyšla před časem česky s názvem Šarlotina pavučinka podle stejnojmenného filmu. Původní český překlad Evy Vavrouškové pořízený pro audioknihu však vznikl mnohem dříve. Tento román u nás totiž spatřil totiž světlo světa nejprve ve zvukovém vydání, a to v roce 1998. Nyní se dočkal už třetího vydání v nejnovějším digitalizovaném zvukovém zvukovém formátu.

Jde o dojemný příběh přátelství a lásky prasátka Vilíka a pavoučka Kristýnky. Na pozadí jejich životních osudů se však rýsují všelidské hodnoty. V podmanivém příběhu pro celou rodinu se zjevuje mnoho životní moudrosti, která je subtilně okrášlena pomocí fantazie. Přitom má děj spád a nepostrádá humor, nadhled, ani napětí. Vypráví Hana Maciuchová.

Z anglického originálu Charlotte´s Web © 1952 by E.B. White, renewed ©1980

Kristýnčina pavučina - audiokniha obsahuje pohádkový příběh o přátelství známý také pod názvem Šarlotina pavučinka. Autor Elwyn Brooks White. Vypráví Hana Maciuchová. Úprava, scénář a režie Jindřiška Nováková. Hudba Jaromír Klempíř. Záznam zvuku, střih a mixáž Miroš Svatoň.