Obálka audioknihy Mágovo tajemství

Interpret: Miroslav Středa
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2021

Audiokniha Mágovo tajemství - desetidílná četba na pokračování z dobrodružného románu
André Laurie (1844 – 1909), vlastním jménem Paschal Grousset, byl autorem mnoha románů pro mládež, publikovaných v nakladatelství Hetzel v ediční řadě Dobrodružné romány. Za to, že nebyl zapomenut, vděčí Laurie své někdejší spolupráci s Vernem. Jejich společná díla jsou tři: Ocelové město (1879), Hvězda jihu (1884) a Trosečníci z Cynthie (1885). Autor André Laurie. Čte Miroslav Středa a Dimitrij Dudík.

Laurieho knihy ovšem nejsou plagiáty knih Vernových: Laurie se ve svých příbězích nevyhýbá okultnímu zbarvení, jež je Vernovi cizí, a často na rozdíl od něho staví zápletku kolem milostného příběhu, byť naivního.