Obálka audioknihy Člověk obojživelník

Interpret: Petr Šplíchal
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2021

Audiokniha Člověk obojživelník - scenárista Radek Veselý upravil předlohu Alexandra Romanoviče Běljajeva, spisovatele, který se celý život věnoval vědeckofantastické literatuře, a jak sám přiznával, velmi na něho zapůsobila právě četba děl Julese Verna. Čte Petr Šplíchal, Tomáš Pergl, Michal Zelenka a další.

Hlavní postava románu, doktor Salvátor, je pod tlakem okolností nucen voperovat malému chlapci žraločí žábry. Operace se podaří a hoch je pak schopen žít pod vodou i na souši. Tato skutečnost vyjde najevo až o mnoho let později. Tvůrcům rozhlasové hry se pod vedením režiséra Vladimíra Gromova podařilo vystavět barvitý příběh umocněný hudbou a zvukovou výbavou, který má vše, co si tento žánr žádá – příchuť dobrodružství, napětí, romantiku i kdesi v pozadí otázku, jak vlastně nakládat s poznatky vědy, otázku, která je dnes stejně aktuální, jako byla v roce 1928, kdy román Člověk obojživelník vyšel poprvé.