Obálka audioknihy Šárka Kosková: Břicho Radegasta

Interpret: Pavel Zedníček
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2019

Bohatý statkář Krkavec bezdůvodně vykáže ze svého gruntu stárnoucího chalupníka Josku. Chuďas, otec třech dětí, marně hledá práci. Na pokraji zoufalství narazí na húkalky, které mu ukáží, jak vstoupit do sochy Radegasta. Joskovi se rázem změní život k lepšímu. Zato ke statkáři Krkavcovi se osud začne obracet zády...K napsání původní pohádky se autorka Šárka Kosková nechala inspirovat nejen proslulou sochou Radegasta, ale také pověstmi, které se k ní váží. Hora Radhošť prý bývala významným kultovním místem moravských pohanů. Lidé přicházeli k modle boha Radegasta, žádali ho o rady a věštby a on jim odpovídal.

Audiokniha Břicho Radegasta - pohádka od autorky Šárky Koskové. Čte Pavel Zedníček, Marek Holý, Klára Suchá a další