Andělé a démoni

Délka: 7 h 19 min
Interpret: Miroslav Táborský
Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2013
Série: Robert Langdon díl 1
Typ souboru: MP3
Velikost: 413 MB

V knize Andělé a démoni americký spisovatel Dan Brown poprvé představil postavu harvardského symbologa Roberta Langdona, který se později znovu objevuje ve světovém bestselleru Da Vinciho kód. Ve špičkovém švýcarském výzkumném ústavu CERN je nalezen brutálně zavražděný vědec. Langdon je povolán k případu rituální vraždy, k jejímuž objasnění může přispět díky svým znalostem v oborech kódů a šifrování a dějin tajných společností. Strhující drama jehož hlavní část se odehrává na půdě Vatikánu a během volby nového papeže.
Ilumináti vstali z mrtvých, aby se krutě pomstili svému odvěkému nenáviděnému nepříteli: katolické církvi. Ve vatikánské Sixtinské kapli se zatím shromáždili kardinálové, aby zvolili nového papeže. Odříznutí od vnějšího světa, jak velí tradice konkláve, nemají ani tušení, že kdesi v útrobách Vatikánu odtikává supermoderní časovaná bomba. Vědí jen to, že čtyři z nich v kapli neznámo proč chybí. Langdon a jeho krásná pomocnice, vědkyně Vittorie Vetrová, spojí síly, aby rozluštila prastarý systém symbolů tvořících po Římě tajnou stezku zasvěcení. Ta je má dovést do zapomenuté iluminátské lóže, v níž chtějí nalézt klíč k záchraně Svatého města. Každé odhalení ale vede k další záhadě a neviditelný nepřítel zatím vraždí jednoho kardinála za druhým...

Miroslav Táborský (1959)
Vystudoval fyziku na pedagogické fakultě a poté absolvoval DAMU. První angažmá získal v kladenském divadle, nyní působí v pražském Divadle v Dlouhé. Hrál v inscenacích například Goldbergovské variace, Garderobiér a nebo v Králi Learovi na Pražském hradě. V současnosti jej můžeme vidět např. ve hrách Soudné sestry, Běsi nebo Vějíř s broskvovými květy. Často pracuje ve filmu a natáčí i v zahraničí. Za výkon ve španělském filmu Dívka mých snů získal v roce 1999 Goyovu cenu v kategorii Objev roku. Z českých filmů jmenujme např. Černí baroni, Konec básníků v Čechách, Kolja, Lotrando a Zubejda, Tmavomodrý svět nebo Mazaný Filip.

Dan Brown 1964
Je synem středoškolského profesora matematiky a hudebnice. Brown vystudoval elitní internátní střední školu Phillips Exeter Academy, a r. 1986 absolvoval vysokou školu Amherst College. Nějakou dobu učil angličtinu na Phillips Exeter Academy, než se stal spisovatelem na plný úvazek. Zajímá se o kryptografii. Jeho knihy se neustále pohybují mezi fikcí a skutečností a jsou psány nesmírně čtivým způsobem. Dílo: Digitální pevnost (1997), Andělé a démoni (2000), Anatomie lži (2001), Da Vinciho kód (2003).

Andělé a démoni - audiokniha obsahuje dechberoucí thriller amerického spisovatele Dana Browna, který se stal bestsellerem. Čte Miroslav Táborský.

více

Série Robert Langdon

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma