Obálka audioknihy Vraždy podle abecedy

Vydavatel: Tympanum
Vydáno: 2014
Série: Hercule Poirot

Všechno začalo zdánlivě bláznivým anonymním dopisem s podpisem A B C. Po něm následovala vražda staré trafikantky A. Ascherové z Andoveru. Na pultě trafiky ležel rozevřený Abecední jízdní řád, známý pod zkratkou ABC. Předtuchy, které nad přijatým dopisem přišly Herculu Poirotovi na mysl, se naplnily. Jako za starých dobrých časů se vydává po stopě se svým přítelem kapitánem Hastingsem. Přichází však další vražda – tentokrát Betty Bernardové na pláži v Bexhillu, a pak třetí – lorda Carmichaela Clarka v Curstonu. Poirot i Hastings vzdorují něčemu horšímu, než je obyčejný zločin, čelí narůstajícímu šílenství…

Agatha Christie (1890–1976) | královna detektivky, světově nejznámější spisovatelka všech dob. Publikovala celkem přes osmdesát románů a divadelních her. Patřičné pozornosti se jejímu dílu dostalo v roce 1926, kdy jí vyšel tiskem román Vražda Rogera Ackroyda. Nejznámější postavy vystupující opakovaně v jejích knihách jsou slečna Marplová a především Hercules Poirot v doprovodu kapitána Hastingse. Většina díla Agathy Christie byla zfilmována, některá i vícekrát (Vražda v Orient-Expressu, Smrt na Nilu, Vlak z Paddingtonu).

Aleš Procházka (1963) | po absolvování DAMU se stal členem souboru Činoherního studia Ústí nad Labem, dále působil v Městském divadle v Kolíně a hostoval ve dvou inscenacích v pražském Činoherním klubu. Šestnáct let strávil v Divadle pod Palmovkou, kde sehrál desítky rolí, například Jakuba v dramatu Jakub a jeho pán (Milana Kundery), a postavu de Valmonta v Nebezpečných vztazích (Christophera Hamptona). V sezoně 2008–2009 se stal členem MDP. Jeho tvář znají diváci z televizních seriálů Bambinot a Ordinace v růžové zahradě. Mimo divadlo se nejraději věnuje rozhlasu. V dabingu propůjčil svůj výrazný hlas mnoha hvězdám – Tomu Hanksovi, Kevinu Spaceymu, namluvil i agenta Coopera v kultovním Lynchově seriálu Twin Peaks, Angažuje se v projektu Múzy dětem, přivážejícím divadlo do dětských domovů. Jeho manželkou je herečka Miroslava Pleštilová.

Obsah:
Předmluva
1. Kapitola – Dopis
2. Kapitola – (Nikoli z osobních vzpomínek kapitána Hastingse)
3. Kapitola – Andover
4. Kapitola – Paní Ascherová
5. Kapitola – Mary Drowerová
6. Kapitola – Dějiště zločinu
7. Kapitola – Pan Partridge a pan Riddell
8. Kapitola – Druhý dopis
9. Kapitola – Vražda v Bexhillu
10. Kapitola – Barnardovi
11. Kapitola – Megan Barnardová
12. Kapitola – Donald Fraser
13. Kapitola – Porada
14. Kapitola – Třetí dopis
15. Kapitola - Lord Carmichael Clarke
16. Kapitola - (Nikoli z osobních vzpomínek kapitána Hastingse)
17. Kapitola – Čas plyne
18. Kapitola – Poirot má projev
19. Kapitola – Cesta do ráje
20. Kapitola – Lady Clarková
21. Kapitola – Popis vraha
22. Kapitola - (Nikoli z osobních vzpomínek kapitána Hastingse)
23. Kapitola – Doncaster 11. září
24. Kapitola - (Nikoli z osobních vzpomínek kapitána Hastingse)
25. Kapitola - (Nikoli z osobních vzpomínek kapitána Hastingse)
26. Kapitola - (Nikoli z osobních vzpomínek kapitána Hastingse)
27. Kapitola – Vražda v Doncasteru
28. Kapitola - (Nikoli z osobních vzpomínek kapitána Hastingse)
29. Kapitola – Ve Scotland Yardu
30. Kapitola - (Nikoli z osobních vzpomínek kapitána Hastingse)
31. Kapitola – Hercule Poirot se ptá
32. Kapitola – Lišáka chytíme
33. Kapitola - Alexandre Bonaparte Cust
34. Kapitola – Jak to viděl Poirot
35. Kapitola – Finále

Vraždy podle abecedy - audiokniha obsahuje slavný případ s detektivem Herculem Poirotem v hlavní roli. Autor Agatha Christie. Čte Aleš Procházka. Režie Hana Kofránková.

Série Hercule Poirot

Obálka audioknihy Schůzka se smrtí