Soudce Froget usvědčuje

Délka: 1 h 57 min
Interpret: Jiří Adamíra
Vydavatel: Radioservis
Vydáno: 2011
Typ souboru: MP3
Velikost: 110 MB

Soudce Froget usvědčuje - soubor 7 detektivních příběhů mistra roztodivných příběhů a zápletek, Georgese Simenona, v hlavní roli Jiří Adamíra.

Georges Simenon měl ohromné nadání vymýšlet prapodivné příběhy a pak z nich s lehkostí tvořit povídky i romány. Psal téměř bez škrtů, někdy prý až 80 stránek denně. Stvořil úspěšného dobráckého detektiva Maigreta, kterého chtěl po 20 románech ukončit a poslat do důchodu, ale zájem čtenářů i filmařů jej nakonec inspiroval k dalším pokračováním.
Maigret však zdaleka není jediný policista či vyšetřovatel, kterého Simenonova obrazotvornost stvořila. Ještě před Maigretem přivedl do svých detektivních příběhů řadu většinou soukromých detektivů s exoticky znějícími jmény jako Anselme Torres nebo Serge Polovzef. A ve stejné době, kdy psal první maigretovky, přispěl do časopisu Détective třemi policejními seriály po třinácti případech. V jednom z nich nazvaném Les Treize Coupables (Třináct případů) vystupuje vyšetřující soudce Froget.
Tato postava ovládající obratné umění dedukce představuje v Simenonově díle tradičnější typ detektiva jasně inspirovaný Arthurem Conanem Doylem.
Sedm z případů bystrého soudce, přeložených a dramatizovaných Věroslavem Parkanem pro rozhlas, je ukázkou nevšední fabulační dovednosti, s jakou dovede Simenon rozehrát detektivní příběh na miniaturní ploše. K jejich oblibě přispěl skvělý výkon Jiřího Adamíry, který podmanivým témbrem hlasu a minimálními hereckými prostředky vytvořil titulní roli sympatického soudce, při jehož klidně kladených otázkách se zločinec chvěje a posluchač prožívá dobrodružství intelektu.

Obsah:
1. Přítel z lékárny
2. Slečna Nouchi
3. Duo Timmermans
4. Zrádné alibi
5. Příliš drahé ženy
6. Stopa zůstává
7. Pozor na jazyk

více

Jak poslouchat audioknihy nejpohodlněji?


V aplikaci O2 Knihovna
• bez registrace
• na telefonu i tabletu
Stáhnout zdarma